FIFA przyzna nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu

FIFA przyzna nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild | Kicker

Jak informuje „Bild”, w tym roku ostatecznie zgodnie z planem odbędzie się gala FIFA, podczas której przyznawane są nagrody za miniony sezon. Wielkim faworytem do zwycięstwa w głównej kategorii jest Robert Lewandowski.

W lipcu redaktor naczelny „France Football” postanowił, że Złota Piłka nie zostanie przyznana. Swoją decyzję tłumaczył wystąpieniem pandemii koronawirusa, która pociągnęła za sobą mnóstwo zmian w rozgrywkach.

Do niedawna wydawało się, że podobny los spotka drugi z plebiscytów, a więc ten organizowany przez FIFA. Lobbować próbował jednak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium, który nie potrafił pogodzić się z faktem, że jego zawodnik nie zdobędzie w tym roku żadnej nagrody.

– Niedawno rozmawiałem z Giannim Infantino o tym, czy są szanse na wybór najlepszego piłkarza na świecie przez FIFA. Okazało się, że wszyscy poważnie rozważają organizację plebiscytu. Chciałbym, żeby Robert zdobył tę nagrodę. Jest w swojej życiowej formie, co widzimy niemal w każdym meczu z jego udziałem – wyjawił na łamach „Kickera” przed meczem z Barceloną.

W odpowiedzi dziś „Bild” informuje, że FIFA ostatecznie zdecydowała się zorganizować swoją galę „The Best”. Nominowanych poznamy już po finałach Ligi Europy i Ligi Mistrzów, a wkrótce potem ruszy głosowanie. Termin wręczenia nagród wyznaczono na październik.

Zważywszy na te doniesienia, wydaje się, że forma „Lewego” może ostatecznie zostać doceniona poprzez statuetkę najlepszego zawodnika. Dodajmy, że przy wyborze triumfatora tej kategorii pod uwagę brane są jego występy w całym sezonie, tak w koszulce klubowej, jak i reprezentacyjnej.

Atakujący „Gwiazdy Południa” w trwającej kampanii strzelił 58 goli i zanotował 11 asyst. Lwia część dorobku blisko 32-letniego Polaka to efekt występów w Bayernie Monachium.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy