Fiorentina znalazła następcę Bartłomieja Drągowskiego. Akcent z Ekstraklasy

Fiorentina znalazła następcę Bartłomieja Drągowskiego. Akcent z Ekstraklasy fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Repubblica

Bartłomiej Drągowski doszedł do porozumienia z Espanyolem, tymczasem Fiorentina ma sprowadzić w jego miejsce Vanję Milinkovicia-Savicia, informuje „La Repubblica”.

Polak przeżywał we Florencji liczne wzloty i upadki. Bardzo długo starał się przekonać do siebie kolejnych trenerów, a gdy dawał już za wygraną, klub nadal nie pozwalał mu na definitywne odejście, jedynie wypożyczając go do Empoli. Bramkarz zdołał w końcu wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie na dwa sezony, dobra passa skończyła się jednak w poprzedniej kampanii, kiedy miejsce między słupkami częściej zajmował Pietro Terracciano.

Już od dłuższego czasu wiadome było, że odejście Bartłomieja Drągowskiego jest już tylko formalnością. Przed komplikacje przy uzyskaniu pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii upadł co prawda transfer do Southampton, lecz z pomocą przyszedł Espanyol, który dość szybko przedstawił odpowiednie warunki. W międzyczasie Fiorentina znalazła następcę dla wychowanka Jagiellonii Białystok.

Ma nim zostać występujący obecnie w Torino Vanja Milinković-Savić. Były golkiper Lechii Gdańsk wpadł w oko trenerowi Vincenzo Italiano, który docenia jego dobre warunki fizyczne. Kluby prowadzą rozmowy i według dziennika „La Repubblica” mogą osiągnąć porozumienie w kwestii wypożyczenia. Umowa najprawdopodobniej zawierałaby również możliwość wykupu.

Torino stara się nieco spowolnić transfer, ponieważ najpierw samo chciałoby sprowadzić nowego bramkarza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy