Fiorentina znalazła następcę Bartłomieja Drągowskiego. Akcent z Ekstraklasy

Fiorentina znalazła następcę Bartłomieja Drągowskiego. Akcent z Ekstraklasy fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Repubblica

Bartłomiej Drągowski doszedł do porozumienia z Espanyolem, tymczasem Fiorentina ma sprowadzić w jego miejsce Vanję Milinkovicia-Savicia, informuje „La Repubblica”.

Polak przeżywał we Florencji liczne wzloty i upadki. Bardzo długo starał się przekonać do siebie kolejnych trenerów, a gdy dawał już za wygraną, klub nadal nie pozwalał mu na definitywne odejście, jedynie wypożyczając go do Empoli. Bramkarz zdołał w końcu wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie na dwa sezony, dobra passa skończyła się jednak w poprzedniej kampanii, kiedy miejsce między słupkami częściej zajmował Pietro Terracciano.

Już od dłuższego czasu wiadome było, że odejście Bartłomieja Drągowskiego jest już tylko formalnością. Przed komplikacje przy uzyskaniu pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii upadł co prawda transfer do Southampton, lecz z pomocą przyszedł Espanyol, który dość szybko przedstawił odpowiednie warunki. W międzyczasie Fiorentina znalazła następcę dla wychowanka Jagiellonii Białystok.

Ma nim zostać występujący obecnie w Torino Vanja Milinković-Savić. Były golkiper Lechii Gdańsk wpadł w oko trenerowi Vincenzo Italiano, który docenia jego dobre warunki fizyczne. Kluby prowadzą rozmowy i według dziennika „La Repubblica” mogą osiągnąć porozumienie w kwestii wypożyczenia. Umowa najprawdopodobniej zawierałaby również możliwość wykupu.

Torino stara się nieco spowolnić transfer, ponieważ najpierw samo chciałoby sprowadzić nowego bramkarza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy