Flamengo wykupiło Thiago Maię [OFICJALNIE]

Flamengo wykupiło Thiago Maię [OFICJALNIE] fot. Delmiro Junior / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Flamengo

Flamengo poinformowało w ostatnich dniach o definitywnym pozyskaniu Thiago Maii z Lille.

Paulo Sousa zamienił niedawno reprezentację Polski na Flamengo i powoli zaczyna działać w swoim nowym klubie. W ostatnich dniach brazylijski potentat poinformował o definitywnym transferze Thiago Maii.

24-latek spędził w ekipie z Rio de Janeiro ostatni rok kalendarzowy na zasadzie wypożyczenia, ale wraz z 31 grudnia 2021 roku umowa wygasła. Działacze postanowili go jednak wykupić z Lille.

Nieoficjalnie mówi się, że mistrzowie Francji zarobili na tej transakcji blisko cztery miliony euro. Ponadto zastrzegli sobie też 50 procent udziału w potencjalnej sprzedaży tego zawodnika.

Długość kontraktu podpisanego przez byłego młodzieżowego reprezentanta Brazylii nie jest znana.

Choć decyzja mogła zostać podjęta już wcześniej, to formalnie jest to pierwszy transfer Paulo Sousy w roli szkoleniowca Flamengo.

Maia to defensywny pomocnik, który jest wychowankiem Santosu. Do Europy trafił w 2017 roku za kwotę 14 milionów euro. W Lille jednak wielkiej furory nie zrobił, dlatego też postanowiono się go pozbyć.

W poprzednim sezonie rozegrał on dla Flamengo łącznie 56 meczów, w których strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy