Florentino Luís odchodzi z Benfiki. Czas na podbój Francji

Florentino Luís odchodzi z Benfiki. Czas na podbój Francji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: A Bola | RMC Sport | Nicolò Schira | Gianluca Di Marzio

Po wielu miesiącach spekulacji, możemy już wskazać kierunek przeprowadzki Florentino Luísa. Utalentowany Portugalczyk wkrótce dołączy do AS Monaco.

Na początku o 21-latka zabiegał głównie AC Milan, lecz z czasem lista chętnych zaczęła się rozszerzać. W kolejce po defensywnego pomocnika oprócz „Rossonerich” ustawiły się Bayer Leverkusen, Manchester United, Sevilla, Leeds United oraz Real Betis. Ostatecznie jednak zawodnik nie trafi do żadnej z wymienionych ekip.

Najważniejsze portugalskie media, a także RMC Sport i Nicolò Schira zgodnie informują, że walkę o Portugalczyka wygrało AS Monaco.

„Czerwono-Biali”, po rozczarowującym sezonie, chcą wrócić na właściwe tory, a pomóc w tym ma m.in. Florentino Luís. Trzykrotny reprezentant Portugalii U-21 zostanie wypożyczony do 30 czerwca 2021 roku, a na konto Benfiki z tego tytułu powędruje 1,5 miliona euro. Według Gianluki Di Marzio Francuzi nie wejdą w posiadanie opcji wykupu.

Mierzący 184 centymetry wzrostu piłkarz uchodzi za spory talent. W pierwszym zespole „Orłów” jak dotąd udało mu się rozegrać 32 spotkania, w których raz wpisał się na listę strzelców, dorzucając do tego asystę. Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do połowy 2023 roku, a klauzula wykupu w niej zawarta opiewa na kwotę 120 milionów euro.

Ekipa, w której za wyniki od niedawna odpowiada Niko Kovač, w trwającym oknie transferowym pozyskała Axela Disasiego, Caio Henrique, Anthony’ego Musabę, Vito Mannone i Kevina Vollanda.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy