Franck Kessié dogadał się w sprawie hitowego transferu. Latem odejdzie z Milanu

Franck Kessié dogadał się w sprawie hitowego transferu. Latem odejdzie z Milanu fot. sbonsi / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Gerard Romero I Fabrizio Romano

Latem na Camp Nou przeniesie się Franck Kessié, któremu po sezonie wygasa kontrakt z Milanem. Iworyjczyk ma zarabiać w Barcelonie 6,5 miliona euro rocznie – informuje Fabrizio Romano.

Z uwagi na wciąż nie najlepszą kondycję finansową, „Duma Katalonii” skupia się na ściąganiu zawodników, którym latem wygasają kontrakty z obecnymi klubami. Według medialnych doniesień doszła już do porozumienia z Andreasem Christensenem z Chelsea, a coraz bliżej Camp Nou jest też Noussair Mazraoui z Ajaksu Amsterdam.

Od dłuższego czasu FC Barcelona łączona była z Franckiem Kessiém, który zdecydował się nie przedłużać wygasającej po sezonie umowy z Milanem. Dziennikarz Gerard Romero poinformował, że w poniedziałek doszło do sfinalizowania rozmów kontraktowych, a Iworyjczyk latem przeniesie się na Camp Nou.

Wkrótce podane zostaną wszystkie szczegóły transakcji. Według informacji Romano 25-latek ma zarabiać 6,5 miliona euro rocznie.

Kibiców FC Barcelony niepokoi fakt, że pomocnik w trwającej kampanii obniżył nieco loty, a jego przybycie do klubu może zahamować rozwój Nico, który w ostatnim czasie i tak gra niewiele. Nie ulega jednak wątpliwościom, że Kessié to wciąż istotna postać dla środka pola drużyny walczącej o końcowy triumf w rozgrywkach Serie A.

W obecnym sezonie wystąpił on w 29 spotkaniach, a w kilku z nich zakładał kapitańską opaskę. Jego dorobek wynosi sześć trafień oraz asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy