Genk znalazł następcę Mæhle. OFICJALNE: Zaciąg z Ameryki Południowej

Genk znalazł następcę Mæhle. OFICJALNE: Zaciąg z Ameryki Południowej
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Genk

Po potwierdzonym odejściu Joakima Mæhle z Genku, który będzie kontynuował karierę w Atalancie, Belgowie poinformowali o angażu nowego prawego obrońcy.

Duńczyk już latem był o krok o opuszczenia „Smerfów”, kiedy starał się o niego Olympique Marsylia. 23-latek nie mógł zrozumieć powodów, przez które ostatecznie jego pracodawca zablokował całą operację i wydawało się, że sprawa będzie miała swój finał w styczniu. Tak jest w istocie.

Joakim Mæhle niebawem dołączy do Atalanty, a na konto Genku ma wpłynąć około 11 milionów euro. Tymczasem przedstawiciel belgijskiej ekstraklasy ogłosił kupno jego następcy.

Wybór padł na Angelo Preciado, którego w swoich szeregach chciały mieć Boca Juniors, Palmeiras czy Flamengo. Ostatecznie Ekwadorczyk trafi jednak do Europy.

W przypadku zdania testów medycznych, 22-latek podpisze umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku. W dokumentacji znalazł się też odpowiedni zapis umożliwiający przedłużenie współpracy o dwa następne sezony.

Genk przedstawia siedmiokrotnego reprezentanta Ekwadoru jako szybkiego oraz silnego fizycznie prawego obrońcę, który łączy w sobie cechy zarówno gracza defensywnego, jak i ofensywnego.

Preciado do tej pory występował w Independiente Del Valle, a jego łączny bilans to 83 występy okraszone siedmioma golami oraz ośmioma asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy