Głośne nazwiska łączone z objęciem Sevilli

Głośne nazwiska łączone z objęciem Sevilli
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Mundo Deportivo

Według hiszpańskich dziennikarzy na liście życzeń Sevilli znajdują się nazwiska kilku uznanych trenerów.

W ostatnich dniach Sevilla podjęła decyzję o zwolnieniu zatrudnionego na początku lipca Eduardo Berizzo. Argentyńczyk miał kontynuować filozofię wprowadzoną do drużyny przez Jorge Sampaoliego, jednak zespół zaczął tracić kontakt z czołówką ligowej tabeli, dlatego jego dyrektorzy chcą wykorzystać przerwę zimową na zatrudnienie nowego szkoleniowca.

Już w oficjalnym komunikacie Sevilla przekazała informację, że rozpoczęła negocjacje z trenerami i chce przedstawić nowego szkoleniowca po świętach Bożego Narodzenia. Według hiszpańskich dziennikarzy faworytem do objęcia posady jest Javi Gracia, który w czerwcu stracił posadę w Rubinie Kazań. Wcześniej 47-latek był chwalony za wyniki w Máladze, Osasunie czy Almerii.

Główny faworyt to propozycja dyrektora sportowego klubu, Óscara Ariasa, ale w rzeczywistości istnieje rozbieżność pomiędzy stanowiskiem jego i zarządem Sevilli. Kierownicy zespołu woleliby powalczyć o trenera z bardziej uznanym nazwiskiem. Wśród ich kandydatów znajdują się: Luis Enrique, Carlo Ancelotti , André Villas-Boas i Laurent Blanc.

Tak naprawdę pomysły zarządu są bardzo trudne do realizacji. Pierwszych dwóch szkoleniowców po odejściu z Barcelony i Bayernu postanowiło zrobić sobie rok przerwy, a Villas-Boas wystartuje w styczniu w rajdzie Dakar. Jedynie Blanc od półtora roku pozostaje bezrobotny, dlatego mógłby być skłonny do przyjęcia propozycji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy