Głośny powrót do Śląska Wrocław?! „Fajnie byłoby kiedyś wrócić...”

2024-05-13 08:14:00; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Głośny powrót do Śląska Wrocław?! „Fajnie byłoby kiedyś wrócić...” Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: slasknet.com

Śląsk Wrocław pracuje obecnie nad transferem nowego bramkarza. Z ewentualnym powrotem łączono niedawno Jakuba Słowika, który odniósł się do spekulacji w rozmowie z portalem slasknet.com.

Śląsk Wrocław od dłuższego czasu planował sprowadzenie nowego golkipera. 

Choć Rafał Leszczyński prezentuje się wyjątkowo dobrze w obecnym sezonie, to zespołowi brakuje solidnego zmiennika. Po zakończeniu obecnych rozgrywek do Rakowa Częstochowa wróci Kacper Trelowski. Co więcej, wciąż nie ma pewności co do dalszych losów Mateusza Górskiego, golkipera trzecioligowych rezerw, którego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca.

Wedle doniesień portalu slasknet.com wrocławianie są o krok od upragnionego transferu. Do zespołu Jacka Magiery ma dołączyć bramkarz, który występował w przeszłości w Ekstraklasie, a ostatni sezon spędził na jej zapleczu.

Wcześniej w „Gazecie Wrocławskiej” pojawiły się spekulacje, że kandydatem do wzmocnienia „Wojskowych” jest Jakub Słowik.

32-latek od stycznia bieżącego roku występuje w Konyasporze. W tureckim klubie prezentuje znakomitą formę, zachowując siedem czystych kont w dwunastu spotkaniach. Wcześniej spędził kilka udanych lat w Japonii.

Przed zagraniczną przygodę Słowik rozegrał 140 meczów w Ekstraklasie - 37 dla Pogoni Szczecin, 48 dla Jagiellonii Białystok i 55 właśnie dla Śląska Wrocław. 

Na ten moment nie zapowiada się, by zawodnik z Nowego Sącza wrócił na Oporowską.

- Na obecną chwilę nic mi na ten temat nie wiadomo. Nikt ze mną się nie kontaktował, choć fajnie byłoby kiedyś wrócić do Śląska - powiedział Słowik w rozmowie ze wspomnianym portalem.