Górnik Zabrze traci wielki talent. Głośny transfer wewnątrz Ekstraklasy

2024-06-24 13:13:46; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Górnik Zabrze traci wielki talent. Głośny transfer wewnątrz Ekstraklasy Fot. Zulkarnain/Xinhua/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Młodziutki Krzysztof Kolanko odchodzi z Górnika Zabrze. Jego nowym klubem będzie Zagłębie Lubin - podaje Tomasz Włodarczyk.

Urodzony w 2006 roku zawodnik zadebiutował na początku kampanii 2022/2023 w Ekstraklasie. Wówczas wydawało się, że będzie otrzymywał sporo szans w pierwszym zespole Górnika Zabrze. Ostatecznie uzbierał w nim cztery spotkania.

Wiele wskazuje na to, że bilans ten już nie drgnie. Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, 17-latek zaliczył głośny transfer wewnątrz Ekstraklasy.

Kolanko wykorzysta wygasający pod koniec czerwca kontrakt i dołączy do Zagłębia Lubin, z którym zwiąże się dwuletnią umową.

Na przestrzeni bieżących rozgrywek filigranowy skrzydłowy występował w trzecioligowych rezerwach Górnika. Uzbierał w nich 19 występów, spędzając na murawie niespełna 1500 minut. Obowiązki klubowe łączył z grą w młodzieżowej reprezentacji.

Na ostatnich Mistrzostwach Świata U-17 pokazał się z naprawdę dobrej strony, odgrywając w zespole Marcina Włodarskiego kluczową rolę.

Zagłębie dokonuje tego lata naprawdę ciekawych wzmocnień. Kadrę Waldemara Fornalika wzmocnili już Adam Radwański z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i Kajetan Szmyt, który po długiej sadze transferowej odszedł w końcu z Warty Poznań.

Szczególnie sprowadzenie tego drugiego przez „Miedziowych” można uznać za spore zaskoczenie. Wcześniej łączono go z zagraniczną przeprowadzką lub dołączeniem do jednego z topowych polskich klubów.