Griezmann: Udział w El Clásico spełnieniem marzeń

Griezmann: Udział w El Clásico spełnieniem marzeń fot. Atlético Madryt
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FC Barcelona | Sport

Antoine Griezmann wspomina, że w dzieciństwie emocjonował się meczami Barcelony z Realem Madryt sprzed telewizora i nie ukrywa radości, że teraz i jemu przyjdzie zagrać w tym pojedynku.

El Clásico to zawsze rywalizacja na wielu płaszczyznach, przede wszystkim sportowej, ale i politycznej. Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych meczów każdego sezonu i nie inaczej jest i tym razem. Atmosferę pogłębia to, iż spotkanie musiało zostać przełożone przez napięta sytuację społeczną w Barcelonie i całej Katalonii, a napięcie powoli odczuwa również Antoine Griezmann, dla którego będzie to pierwszy tego typu pojedynek.

- To jest mecz, na który czeka cały świat. Jest tak samo ważny dla kibiców, jak i dla piłkarzy - stwierdził Francuz dla klubowych mediów.

- To było zawsze niesamowite, móc obejrzeć El Clásico w telewizji. To spełnienie marzeń, żeby teraz zagrać w tym meczu, być osobiście zaangażowanym.

Obie drużyny mają obecnie tyle samo punktów w tabeli, a dokładniej po 35 oczek. Pojedynek będzie o tyle ciekawy, że Barcelona dysponuje aktualnie zdecydowanie najlepszą ofensywą w lidze (43 bramki zdobyte, drugi Real ma ich o dziesięć mniej), natomiast „Królewscy” mają jedną z najlepszych formacji defensywnych, która dopuściła do utraty tylko 12 goli (tyle, co Athletic Club, lepsze, z dziesięcioma golami straconymi, jest tylko Atlético Madryt).

- Jestem bardzo szczęśliwy, już nie mogę się doczekać. To będzie niesamowity dzień i mam nadzieję, że zaprezentuję się z najlepszej strony.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy