Guardiola padł ofiarą hakera. Wykradziono poufne dane

Guardiola padł ofiarą hakera. Wykradziono poufne dane
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BBC | The Sun

Były pracownik Manchesteru City włamał się Pepowi Guardioli na skrzynkę mailową. Po przechwyceniu poufnych danych próbował je sprzedać dziennikowi „The Sun”.

Wśród wykradzionych danych przez 30-letniego mężczyznę były m.in. informacje dotyczące transferów czy kontraktów zawodników. Sprawca chwalił się tym, że przechwycił konwersacje z takimi graczami jak Matthijs de Ligt czy Sokratis Papastatopulos.

Kiedy haker wszedł już w posiadanie poufnych informacji, skontaktował się z dziennikiem „The Sun” i próbował sprzedać swoją zdobycz za 100 tysięcy funtów w bitcoinach. Mężczyzna nie spodziewał się jednak, że redakcja zawiadomi o wszystkim Manchester City, a następnie sprawą zajmie się policja.

Efektem tego było schwytanie sprawcy, który jest podejrzany o naruszenie ustawy o cyberprzestępczości. Został on już przesłuchany przez policję i zwolniony do domu, jednak śledztwo wciąż trwa.

„Mimo że zakończyliśmy usługi tego konsultanta i firmy, w której był zatrudniony dwa lata temu, nie byliśmy świadomi poważnych przestępstw, które, jak twierdził, popełnił podczas współpracy z nami, a także późniejszych rzekomych prób zarobienia na tym procederze” – oświadczyła rzeczniczka prasowa „Obywateli”.

Mężczyzna zapewnia, że oprócz danych ze skrzynki mailowej hiszpańskiego menedżera, jest w posiadaniu wszystkich informacji o każdym zawodniku aktualnego mistrza Anglii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy