Gwiazda reprezentacji Polski U-17 jednak nie trafi do giganta?!

2023-06-02 00:26:19; Aktualizacja: 1 rok temu
Gwiazda reprezentacji Polski U-17 jednak nie trafi do giganta?! Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Marcin Torz [Twitter]

Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 Karol Borys znalazła się na celowniku AC Milanu. Mówiono o nim w kontekście letniego transferu, ale do transakcji raczej nie dojdzie - informuje Marcin Torz.

Reprezentacja Polski do lat 17 ma za sobą wspaniały turniej, w którym dotarła aż do półfinału. Tam przeszkodą nie do przejścia okazali się Niemcy, którzy pokonali przeciwnik w stosunku 5-3.

Impreza ta wykreowała wiele nazwisk, które warto obserwować w przyszłości pod kątem pierwszej drużyny narodowej. Do tej grupy zalicza się na pewno utalentowany Karol Borys.

Środkowy pomocnik pokazał się z pozytywnej strony w kilku starciach i przykuł uwagę giganta - AC Milanu.

Działacze ekipy z San Siro prawdopodobnie chcieli go wykupić i ukształtować pod kątem przyszłości. Śląsk Wrocław mógł zatem na nim zarobić.

Według informacji, które podaje Marcin Torz, transakcja jednak nie dojdzie do skutku. Sternicy przedstawiciela Ekstraklasy mają bowiem plan na młokosa. Chcą, by ten pozostał w klubie na jakiś czas i nadal się rozwijał, wyczekując odpowiedniego momentu na przeprowadzkę. W ten sposób będzie mógł dojrzeć pod wieloma względami.

Przedstawiciel rocznika 2006 ma już na swoim koncie osiem występów w pierwszym zespole Śląska Wrocław.

Kontrakt wygasa mu 30 czerwca 2024 roku.