Hansi Flick na specjalnym spotkaniu z gigantem. Współpraca z superagentem pomaga

2024-05-22 14:55:32; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Hansi Flick na specjalnym spotkaniu z gigantem. Współpraca z superagentem pomaga Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Sport

FC Barcelona poczyniła kolejne kroki w kierunku zmiany trenera. Dyrektor sportowy Deco oraz Bojan Krkić udali się do Londynu, by tam spotkać się z Hansim Flickiem oraz jego agentem Pinim Zahavim - informuje „Sport”

Dalsze losy Xaviego na ławce trenerskiej FC Barcelony stoją pod dużym znakiem zapytania. Hiszpan jeszcze zimą ogłosił, że po sezonie zamierza odejść z klubu, lecz w związku z poprawą formy swoich podopiecznych przedyskutował ten temat raz jeszcze i zmienił swoją decyzję.

Teraz jednak ostatnie doniesienia sugerują, że prezydent katalońskiej drużyny Joan Laporta ma żal do Xaviego, a wszystko to przez ostatnią wypowiedź 44-latka na temat trudnej sytuacji finansowej FC Barcelony. Obecnie zatem jego przyszłość można określić mianem sporej niewiadomej.

Niewykluczone, że Laporta postanowi latem zatrudnić nowego szkoleniowca. Wśród potencjalnych kandydatów do objęcia FC Barcelony wymienia się między innymi Hansiego Flicka. O możliwym zatrudnieniu Niemca informował już wcześniej Fabrizio Romano.

Teraz według doniesień „Sportu” dyrektor katalońskiego klubu Deco oraz Bojan Krkić udali się w środę do Londynu, by tam spotkać się z Flickiem oraz jego agentem Pinim Zahavim. Rozmowy pomiędzy obiema stronami będą dotyczyły rozpoczęcia potencjalnej współpracy.

Flick pozostaje bezrobotny od września ubiegłego roku, po tym jak rozstał się z reprezentacją Niemiec. Wcześniej prowadził on Bayern Monachium, z którym w sezonie 2019/2020 zdobył Ligę Mistrzów. Na jego koncie możemy również znaleźć choćby dwukrotne mistrzostwo Niemiec.

Warto również wspomnieć, że parę dni temu Deco był w Portugalii, gdzie spotkał się z Sérgio Conceição, a więc trenerem FC Porto, który również znalazł się na liście życzeń katalońskiego klubu.