2024-10-02 06:47:50; Aktualizacja: 3 godziny temu
Hansi Flick z lekcją dla Lamine'a Yamala. „Nie możemy brać tego pod uwagę” Fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: RAC 1

FC Barcelona rozprawiła się w drugim meczu Ligi Mistrzów z BSC Young Boys. Całego spotkania nie rozegrał Lamine Yamal, który opuszczał murawę w nie najlepszym humorze. O zmianę 17-latka został zapytany na konferencji Hansi Flick.

FC Barcelona nie miała większych problemów we wtorkowym starciu z BSC Young Boys. Zgodnie z przewidywaniami pewnie poradziła sobie ze Szwajcarami, wygrywając już w pierwszej połowie 3:0. Po zmianie stron dołożyła jeszcze dwa trafienia.

Bardzo dobrze zaprezentował się tego wieczoru Robert Lewandowski, który wzbogacił swój dorobek dwiema bramkami. Obok niego ponownie błyszczał Raphinha.

Tym razem swoich liczb nie poprawił Lamine Yamal. Rewelacyjny 17-latek był najwidoczniej tym mocno zawiedziony, gdyż w nie najlepszym nastroju opuścił przedwcześnie murawę. Hansi Flick zmienił go 75. minucie, dając szansę powracającemu po kontuzji Frenkie'emu de Jongowi.

Między młodziutkim Hiszpanem a niemieckim szkoleniowcem nie ma jednak złej energii, co było widoczne już po ostatnim gwizdku. Trener poklepywał wówczas swojego podopiecznego z uśmiechem.

Oczywiście, cała sytuacja wzbudziła dość duże zainteresowanie hiszpańskich mediów.

- Czy musiałem mówić mu coś specjalnego? No cóż. Takie sytuacje mają miejsce, to normalne. Nie liczę tylko na jednego piłkarza, ale na wszystkich, a on rozegrał wiele minut. Myślę, że wrażenie z meczu było takie, że zmiana była możliwa. Nie możemy brać pod uwagę tego, czy piłkarz chce grać, czy nie - powiedział Flick.

Lamine Yamal notuje bardzo udany początek sezonu. Na przestrzeni dziesięciu spotkań zanotował pięć bramek i tyle samo asyst.