Hiszpanie urządzili sobie strzelecki trening w sprawdzianie przed EURO 2024

2024-06-08 23:08:34; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Hiszpanie urządzili sobie strzelecki trening w sprawdzianie przed EURO 2024 Fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Hiszpania rozbiła 5-1 Irlandię Północną w spotkaniu towarzyskim poprzedzającym udział tych pierwszych w Mistrzostwach Europy.

Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego obrała wyjątkową ścieżkę przygotowań do startu EURO 2024 poprzez wyselekcjonowanie dwóch niezbyt wymagających rywali w postaci Andory oraz Irlandii Północnej, z którymi zmierzyła się w trzydniowym okresie.

Najpierw podopieczni Luisa de la Fuente rozbili pierwszego z wymienionych przeciwników aż 5:0. Co prawda Andora dzielnie się broniła i do przerwy przegrywała tylko jedną bramką, ale w drugiej połowie z minuty na minutę miała coraz większe problemy z utrzymaniem szyków w defensywie, z czego skrzętnie korzystał jeden z faworytów do odniesienia końcowego zwycięstwa na Mistrzostwach Europy.

Drugi pojedynek przebiegał w nieco odmienny sposób. Przede wszystkim Irlandia Północna zaskoczyła „La Furia Roja” za sprawą objęcia niespodziewanego prowadzenia już w drugiej minucie po trafieniu zanotowanym przez Daniela Ballarda.

Bramka zdobyta przez gracza Sunderlandu wpłynęła w mobilizujący sposób na Hiszpanów, którzy jeszcze przed zejściem na przerwę uzyskali trzy gole przewagi nad europejskim przeciwnikiem.

Po przerwie Hiszpania nie dążyła w szaleńczym tempie do zdobywania kolejnych bramek i zadowoliła się tylko trafieniem rezerwowego Mikela Oyarzabala, który w poprzednim sparingu zaliczył hat-tricka.

W ten sposób ekipa z Półwyspu Iberyjskiego wysłała mocny sygnał Włochom, Chorwatom oraz... Albańczykom przed nadchodzącymi grupowymi potyczkami, sygnalizując im, że będzie stawiała na ofensywny futbol.