Hitowy transfer Raphaëla Varane'a pod znakiem zapytania. Oto powód

Hitowy transfer Raphaëla Varane'a pod znakiem zapytania. Oto powód fot. MDI / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky

Bayern Monachium ma chrapkę na pozyskanie Raphaëla Varane'a, ale transfer może być trudny do przeprowadzenia. O powodach informuje Sky.

Bayern Monachium wie, że w zimowym oknie transferowym musi pozyskać nowego stopera. Natłok spotkań w ostatnim czasie ewidentnie dał się we znaki Thomasowi Tuchelowi.

Ten musiał mocno improwizować w obliczu problemów zdrowotnych swoich podopiecznych.

Władze mistrza kraju chcą zatem wyjść mu w zimie naprzeciw, dlatego pod uwagę brane są różne rozwiązania. Do tej pory mówiono głównie o Trevohu Chalobahu, ale w ostatnich godzinach na tapet trafiło nowe nazwisko - Raphaël Varane.

Francuz ma ważny kontrakt z Manchesterem United do 30 czerwca 2025 roku, ale ekipa z Old Trafford znalazła się nad przepaścią, jeśli chodzi o Ligę Mistrzów. W zimie mogą zatem szukać oszczędności.

Pojawił się zatem pomysł potencjalnego pozyskania 30-latka.

Nieoficjalnie mówi się, że ten jest do wyjęcia stosunkowo niewielkim nakładem, bo mowa o kwocie pomiędzy 20 a 30 milionów euro.

To napawa optymizmem, ale pojawił się inny problem w postaci pensji Francuza - twierdzi Sky.

Zdaniem tego źródła stoper zarabia obecnie blisko 20 milionów euro, co stanowi dla potencjalnego pracodawcy ogromne wyzwanie. Bayern Monachium zamierza jednak monitorować sprawę.

Mistrz świata z 2018 roku rozegrał w tym sezonie łącznie 12 spotkań. W nich strzelił jednego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy