Houssem Aouar gotowy do przedłużenia współpracy z Lyonem

Houssem Aouar gotowy do przedłużenia współpracy z Lyonem fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Foot Mercato

Sytuacja Houssema Aouara, pragnącego do niedawna odejść z Olympique’u Lyon, może obrać zaskakujący finał. Piłkarz coraz bardziej skupia się na dalszej przyszłości w macierzystym klubie, który złoży mu wkrótce nową ofertę - donosi „Foot Mercato”.

24-letni pomocnik podczas letniego mercato dążył otwarcie do transferu, ciesząc się zainteresowaniem ze strony Benfiki, Nottingham Forest czy OGC Nice. Finalnie piłkarz pozostał w Lyonie, w którym zaczęto pomijać go przy ustalaniu składu.

Podczas obecnej kampanii adept akademii „Les Gosens” zawitał na murawie zaledwie raz, notując pół godziny w ligowym starciu z AC Ajaccio. Wydawało się więc, że relacje między obiema stronami nie należą do najlepszych, a rozstanie to kwestia czasu.

Umowa wszechstronnego Francuza z lyończykami wygasa już przyszłego lata, co tylko zapowiadało rychłe rozstanie. Jak podaje Sebastien Denis z „Foot Mercato”, sprawa może mieć jednak zaskakujący finał.

24-latek w ostatnich dniach imponował na treningach i jest w pełni sił, co czyni go oczywistym kandydatem do miejsca w wyjściowym składzie Petera Bosza. Kandydaturę tę wzmacnia dodatkowo słaba postawa środkowej formacji od początku rozgrywek.

Jednokrotny reprezentant „Trójkolorowych” przejawia chęć pozostania na Groupama Stadium, koncentrując się w pełni na przygotowaniu do najbliższych spotkań w koszulce macierzystej drużyny.

Władze klubu wyczuły swoją okazję. Już wkrótce piłkarz z algierskimi korzeniami ma otrzymać ofertę przedłużenia współpracy o dwa lata. Zdaniem Denisa istnieje spora szansa, iż ta spotka się z pozytywną reakcją z jego strony.

Houssem Aouar mimo młodego wieku poszczycić się może sporym doświadczeniem na seniorskim poziomie. Zawodnik, mogący występować z powodzeniem również na skrzydłach, zanotował już 216 spotkań dla Olympique’u Lyon. Te okrasił 40 trafieniami i 35 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy