Houssem Aouar może zagrać w Lidze Mistrzów. Nowa oferta na stole dla piłkarza Lyonu

Houssem Aouar może zagrać w Lidze Mistrzów. Nowa oferta na stole dla piłkarza Lyonu fot. Adil Benayache / Sipa / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe | RMC Sport

Do Houssema Aouara uśmiecha się coraz więcej interesantów. Kolejnym jest SL Benfica, która przedstawiła swoją ofertę Olympique'owi Lyon - poinformowało „L'Equipe”.

Od najmłodszych lat budowania swojej zawodowej kariery ofensywny pomocnik nie doświadczył gry w innym klubie. Tym razem, na niespełna rok przed wygaśnięciem umowy, jednokrotny reprezentant Francji przebiera w ofertach, aby spróbować swoich możliwości nie tyle poza Lyonem, ale może nawet i zagranicą.

Najświeższą propozycję za swojego podopiecznego „Les Gones” otrzymali od Benfiki. Według raportu RMC Sport, wartość oferty nie przekracza 10 milionów euro.

Cena zaporowa dla działaczy ekipy z Ligue 1 to z kolei 15 milionów euro, lecz na wstępie piłkarskie firmy nie kwapią się do wyłożenia takich pieniędzy.

W kontekście włączenia się do walki o Aouara Benfica nie znajduje się w gronie faworytów do zwycięstwa. Wielokrotnie padają sygnały, że preferowanym kierunkiem przeprowadzki dla zawodnika są Wyspy Brytyjskie. Stamtąd też pojawiają się różne opcje, takie jak Nottingham Forest, Leicester City czy Crystal Palace.

W kolejce po 24-latka ustawiają się także Real Betis oraz OGC Nice. W wizji tego drugiego klubu piłkarz uchodzi za priorytet przed upływem letniego okresu transferowego, choć Lyon nie kwapi się do negocjacji z ligowym rywalem.

Wychowanek Olympique'u rozegrał łącznie w pierwszej drużynie 216 spotkań, notując 40 trafień i 35 asyst.

W bieżącym sezonie pojawił się on tylko na 30 minut w ramach pierwszej kolejki Ligue 1. Przy kolejnych seriach gier nie był powoływany do szerokiej kadry.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy