Paddy Power „odsponsorowuje” Huddersfield Town. Świetna akcja marketingowa, kibice lubią to!

Paddy Power „odsponsorowuje” Huddersfield Town. Świetna akcja marketingowa, kibice lubią to! fot. Huddersfield Town
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Huddersfield Town | Paddy Power

Paddy Power potwierdziło, że dość zaskakująca koszulka Huddersfield Town była żartem i częścią ciekawej kampanii.

Kibice Huddersfield nie byli w ostatnim czasie zbytnio rozpieszczani - ich drużyna spadła do Championship, a na domiar złego klub zaprezentował bardzo kontrowersyjne koszulki na nowy sezon. Same w sobie nie były złe, ale w oczy rzucał się sponsor, bukmacher Paddy Power, który zamiast tradycyjnie, był rozmieszczony na trykocie diagonalnie. Wielu nie dowierzało, ale nie brakowało głosów o najgorszej koszulce w historii. Niektórzy kibice z kolei utwierdzali się w przekonaniu, iż był to zwykły żart.

Ostatecznie rację mieli ci ostatni, choć też nie do końca. Stroje faktycznie były podpuchą, aczkolwiek było to celowe zagranie ze strony klubu oraz Paddy Power. Bukmacher prowadzi akcję oznaczoną hasztagiem #SaveOurShirt.

W żartobliwym spocie bukmacher wyjawił, że tak mocno rzucający się w oczy emblemat sponsora był jak najbardziej celową zagrywką, ale nie było w planach, by pozostał na koszulkach. A warto przy tym dodać, że „nominalne” wyjazdowe stroje oprócz „szarfy” miały także wiele znaków wodnych z napisem „Paddy Power”.

„Stworzyliśmy dwa rewolucyjne komplety strojów - domowy z pierwszym w historii diagonalnym logiem i niesamowitą koszulkę wyjazdową, która nawiązuje do bogatej 110-letniej historii klubu za pomocą 110 emblematów Paddy Power. Przekonaliśmy też Huddersfield do zamiany tych głupich, starych numerów na koszulce na prognozę następnej bramki. To przyszłość” - słyszymy w spocie.

„Wtedy pomyśleliśmy: „hej, koszulka piłkarska to nie bilbord”. Paddy Power wie, że najlepszy sposób na sponsorowanie klubu to odsponsorowanie go. Dlatego rozpoczynamy kampanię Save Our Shirt, ze względu na którą Huddersfield Town w ogóle nie będzie miało naszego loga na koszulkach. Nie chcielibyście, żebyśmy nie byli także na waszych strojach?”.

Na samej górze strony Huddersfield wcześniej widniał wizerunek piłkarzy w strojach z logiem sponsora, teraz został on jednak zastąpiony oficjalnymi strojami, już bez Paddy Power. Oznacza to, że FA nie musi prowadzić zapowiedzianego śledztwa. Przypomnijmy, że angielska federacja miała znaczące wątpliwości co do zgodności strojów z przepisami.

Tak prezentują się właściwe stroje Huddersfield:

A tak prezentowały się wcześniej:

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy