I liga: Sandecja Nowy Sącz zwycięska w Kielcach. Pierwsza porażka Korony

Sandecja Nowy Sącz przełamała świetną passę Korony Kielce (0:1) i na dziewiątym meczu zakończyła jej serię spotkań bez porażki na zapleczu Ekstraklasy.

„Żółto-Czerwoni” przystępowali do pojedynku z ekipą z województwa małopolskiego jako ostatnia drużyna ze statusem niepokonanej na zapleczu Ekstraklasy i zamierzała zrobić wszystko co w jej mocy, aby to utrzymać. Z kolei podopieczni Dariusza Dudka liczyli na odniesienie niespodziewanego zwycięstwa na terenie rywala, które wywindowałoby ich aż na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Drużyna prowadzona przez Dominika Nowaka próbowała im to uniemożliwić i rozpoczęła zawody w swoim stylu od podjęcia próby narzucenia swojego stylu gry przeciwnikowi. Ten nie dał się jednak stłamsić i co najważniejsze zdołał odgryźć się Koronie w najlepszy możliwy sposób za sprawą wyjścia na prowadzenie w 12. minucie.

Wówczas na strzał z dalszej odległości zdecydował się jeden z graczy Sandecji. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Tomasza Boczka i kompletnie zmyliła Konrada Forenca, który nie miał w tej sytuacji żadnych szans na skuteczną interwencję.

Kielczanie nie zrazili się straconą bramką i w dalszej części pierwszej połowy posiadali dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Z tego faktu nie wynikało jednak nic znaczącego, ponieważ Dawid Pietrzkiewicz musiał tylko raz wykazać się swoimi umiejętnościami po uderzeniu Jakuba Łukowskiego z dystansu.

Po przerwie przewaga gospodarzy nie podlegała już żadnej dyskusji, ale dobrze zorganizowana defensywa ekipy z Nowego Sącza skutecznie rozbijała ofensywne zapędy Korony i dowiozła korzystny dla siebie rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Dzięki temu Sandecja awansowała na trzecie miejsce w tabeli I ligi. Z kolei „Żółto-Czerwoni” utrzymali pozycję lidera, ale stracili status niepokonanego klubu na zapleczu elity.

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)