Ibrahimović doceniony. Szwed z tytułem MVP października w Serie A [OFICJALNIE]

Ibrahimović doceniony. Szwed z tytułem MVP października w Serie A [OFICJALNIE] fot. LiveMediaSrl | Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lega Serie A

Lega Serie A poinformowała o wyborze Zlatana Ibrahimovicia na najlepszego piłkarza włoskiej ekstraklasy w październiku.

AC Milan był niepokonany przez 24 spotkania z rzędu, a patent na niego dopiero w czwartkowy wieczór znalazło Lille z kapitalnym Yusufem Yazıcım w składzie. Seria „Rossonerich” to w dużej mierze zasługa Zlatana Ibrahimovicia.

W końcówce poprzedniego sezonu 39-latek strzelił siedem goli, a w trwających rozgrywkach również imponuje formą strzelecką. Jeśli chodzi o Serie A, trafiał on do siatki przynajmniej raz w każdym meczu, w którym wziął udział.

Przy wyborze MVP października decydujące były kolejki czwarta, piąta i szósta. W trzech meczach Szwed zdobył pięć bramek i zanotował asystę, dlatego nie mogło być innego zwycięzcy.

„Początek sezonu w wykonaniu Zlatana Ibrahimovica był niesamowity, siedem goli w czterech meczach. Napastnik „Rossonerich” zmienił oblicze Milanu od powrotu do naszej ligi, kierując kolegami z drużyny ze swoją charyzmą i technicznymi cechami jako prawdziwy mistrz. Ibrahimović jest niekończącym się mistrzem i pokazuje, że wiek nie jest czynnikiem decydującym, jeśli wykonuje się codzienną pracę sumiennie, z entuzjazmem i pasją” – argumentuje wybór Luigi De Siervo, dyrektor generalny Lega Serie A.

Z szeregu danych, które przywołano w oficjalnym komunikacie, na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się te dotyczące umiejętności dryblerskich. „Ibra” w trzech ostatnich kolejkach ligowych nie przegrał żadnego pojedynku jeden na jednego.

Nagroda zostanie wręczona ósmego listopada, przed meczem z Hellasem Verona.

We wrześniu triumfatorem został Papu Gómez z Atalanty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy