IFFHS: Jedenastka dekady w strefie CONMEBOL

IFFHS: Jedenastka dekady w strefie CONMEBOL fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: IFFHS

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) przedstawiła nam jedenastkę dekady złożoną tylko z piłkarzy, których ojczyzna leży na terenie Ameryki Południowej.

Po wybraniu trenera i jedenastki dekady, tym razem organizacja wzięła na warsztat zespół ostatniego dziesięciolecia, w którym znaleźli się zawodnicy z Ameryki Południowej.

Docenieni zostali nie tylko Júlio César, Javier Mascherano czy Paolo Guerrero, czyli stara gwardia, ale również gracze młodszego pokolenia, jak Neymar czy Casemiro.

Oczywiście nie mogło zabraknąć Lionela Messiego, najlepszego strzelca w historii FC Barcelony i reprezentacji Argentyny.

Warto zauważyć, że z całej drużyny tylko dwóch graczy nie zdobyło nigdy Ligi Mistrzów. Są to wspomniany Guerrero oraz Sergio Agüero.

IFFHS: Jedenastka dekady w strefie CONMEBOL według IFFHS:

Júlio César – Dani Alves, Thiago Silva, Javier Mascherano, Marcelo – Casemiro, Ángel Di María, Lionel Messi – Sergio Agüero, Paolo Guerrero, Neymar.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy