Illa Zabarny odchodzi z Dynama Kijów. Zostanie siódmym najdroższym Ukraińcem w historii

Illa Zabarny odchodzi z Dynama Kijów. Zostanie siódmym najdroższym Ukraińcem w historii fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports | The Athletic

Illa Zabarny przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Dynama Kijów do Bournemouth - przekonują brytyjskie media.

Reprezentant Ukrainy cieszył się dużym zainteresowaniem po udanych w swoim wykonaniu występach na EURO 2020.

Wówczas żaden zespół nie zdecydował się na spełnienie wygórowanych oczekiwań Dynama Kijów i środkowy obrońca pozostał w macierzystej drużynie.

Ten stan rzeczy nie zmienił się także po rozpoczęciu zbrojnej inwazji Rosji na naszego wschodniego sąsiada, ponieważ Illa Zabarny pragnął pomóc swojemu klubowi pokazać się z dobrej strony na europejskiej arenie.

20-letni zawodnik osiągnął na tym polu swój cel poprzez zameldowanie się w fazie grupowej Ligi Europy i następnie otworzył się na zaliczenie zimowego transferu. Defensor czekał cierpliwie na pojawienie się atrakcyjnej dla niego opcji, która napłynęła ze strony Bournemouth.

„Wisienki” w ekspresowym tempie ustaliły warunki współpracy z reprezentantem Ukrainy i następnie wypracowały nić porozumienia z Dynamem Kijów, ustalając kwotę transakcji z udziałem środkowego obrońcy na około 20 milionów funtów (około 22,8 miliona euro) sumy podstawowej plus bonusy.

Tym samym zostanie on siódmym najdroższym Ukraińcem w historii.

Oczywiście absolutnym rekordzistą jest Mychajło Mudryk, sprowadzony tej zimy przez Chelsea z Szachtara Donieck za 70 milionów euro. Drugie miejsce zajmuje Andrij Szewczenko, a trzecie - Ołeksandr Zinczenko.

Zabarny był przez całą swoją dotychczasową karierę związany wyłącznie z „Biało-Niebieskimi”.

Łącznie rozegrał w ich barwach 84 spotkania, notując gola i dwie asysty, co przełożyło się na wywalczenie mistrzostwa, Pucharu i Superpucharu Ukrainy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Welcome to the jungle”. Kibice Legii Warszawa pokazali klasę „Welcome to the jungle”. Kibice Legii Warszawa pokazali klasę 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy