Imanol Alguacil w „trybie kibica”. Niezwykła radość trenera Realu Sociedad po wywalczeniu Pucharu Króla [WIDEO]

Imanol Alguacil w „trybie kibica”. Niezwykła radość trenera Realu Sociedad po wywalczeniu Pucharu Króla [WIDEO] fot. RFEF
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info | RFEF

Szkoleniowiec Imanol Alguacil postanowił zaskoczyć wszystkich po wywalczeniu Pucharu Króla przez Real Sociedad po pokonaniu Athleticu (1:0) i w trakcie konferencji prasowej przeszedł w „tryb kibica”.

Zespoły z Kraju Basków wywalczyły sobie możliwość stoczenia decydującego pojedynku o zwycięstwo w krajowym pucharze w zeszłym sezonie. Wówczas nie było im jednak dane zmierzyć się ze sobą ze względu na wybuch pandemii koronawirusa, która uniemożliwiła wpuszczenie kibiców na stadion.

W związku z tym obie drużyny postanowiły w porozumieniu z przedstawicielami hiszpańskiego futbolu odłożyć w czasie konieczność rozegrania finałowego meczu aż do momentu, w którym fani będą mogli obejrzeć ich starcie z wysokości trybun.

Niestety przedłużająca się trudna sytuacja panująca w całej Europie nie pozwoliła na to, aby w tym momencie wpuścić ludzi na stadiony, dlatego ostatecznie sobotni pojedynek Realu Sociedad z Athletikiem został rozegrany na pustym Estadio de La Cartuja w Sewilli i zakończył się skromnym zwycięstwem pierwszej z wymienionych ekip.

Po jego zakończeniu radości z osiągniętego wyniku nie ukrywał szkoleniowiec klubu z San Sebastián, który w trakcie konferencji prasowej postanowił przejść w „tryb kibica” i zaczął świętować wywalczone trofeum.

- Chcieliśmy przejść do historii i udało nam się to osiągnąć. Dedykuję tą wygraną mojej żonie i dzieciom, bo w minionych tygodniach byłem dla nich nie do zniesienia. Ostatnie osiem minut było dla mnie jak wieczność, do tego czasu byłem dość spokojny, ale nie jeden raz widziałem, jak Athletic strzela gola w końcówce, a teraz jeśli państwo pozwolicie, przejdę z „trybu trenera” na „tryb kibica” - powiedział Imanol Alguacil, który jako trener zdobył swój pierwszy wartościowy puchar.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy