Inter Mediolan: Darmian wykupiony z Parmy

Inter Mediolan: Darmian wykupiony z Parmy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Inter Mediolan | CalcioeFinanza.it

Po zwycięstwie Interu Mediolan nad Fiorentiną weszła w życie klauzula nakładająca na „Nerazzurrich” obowiązek wykupu Mateo Darmiana.

Kiedy w ostatnim dniu letniego okna transferowego na Stadio Giuseppe Meazza przybywał 31-letni Włoch, Inter ustalił z Parmą, że operacja przybierze formę wypożyczenia z obowiązkiem kupna.

Klauzula miała zostać uruchomiona automatycznie w przypadku wywalczenia minimum jednego punktu w pierwszym meczu rozegranym po pierwszym lutego. Tak się składa, że dla „Nerazzurrich” była to konfrontacja z Fiorentiną, która zakończyła się zwycięstwem w stosunku 2:0.

Mateo Darmian pojawił się na boisku w 80. minucie i choć nie miał większego wpływu na wynik, to teraz został bohaterem stałego transferu o wartości około 2,5 miliona euro.

Jednocześnie w życie weszły podobne zapisy dotyczące przebywających na wypożyczenia Antonio Candrevy (Sampdoria) i Matteo Politano (SSC Napoli). Tym sposobem mediolańczycy uzyskali w sumie 21,5 miliona euro, z czego 19 za sprzedaż drugiego z wymienionych graczy.

Serwis internetowy CalcioeFinanza.it podkreśla, że obie operacje zapewnią wicemistrzowi Włoch zysk kapitałowy na poziomie około 5,5 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy