Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie!

Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Wołosik (Przegląd Sportowy)

Ireneusz Mamrot pożegna się z ławką trenerską Jagiellonii Białystok - poinformował Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”.

Wspomniany dziennikarz przekonuje, że ligowa domowa porażka z Zagłębiem Lubin (0:1) okazała się najprawdopodobniej ostatnią poniesioną przez 48-letniego szkoleniowca na ławce trenerskiej klubu z Podlasia, ponieważ ten powinien pożegnać się z zajmowaną funkcją już w poniedziałek.

Ireneusz Mamrot był już kilkukrotnie typowany do zwolnienia z Jagiellonii w minionym sezonie, ale wówczas udało mu się przekonać zarząd zespołu, że jest właściwą osobą do sprawowania roli trenera pierwszej drużyny i dlatego władze ekipy z Białegostoku postanowiły uciąć wszelkie spekulacje na ten temat jego przyszłości poprzez zawarcie nowej umowy ze szkoleniowcem, która miała obowiązywać do końca czerwca 2020 roku.

Wiele na to wskazuje, że nie będzie mu dane jej wypełnić, ponieważ prowadzony przez niego klub prezentuje się poniżej oczekiwań w trwających rozgrywkach, ponieważ po rozegraniu 16. kolejek plasuje się na odległym dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 26 zdobytych punktów, co oznacza, że Jagiellonia ma już siedem „oczek” straty do prowadzącego Śląska Wrocław, który 8 grudnia zmierzy się z Legią Warszawa.

Piotr Wołosik dodaje także, że potencjalnym następcą Mamrota może zostać Radoslav Latal (obecnie Sigma Ołomuniec) lub Marcin Brosz (obecnie Górnik Zabrze).

48-latek rozpoczął swoja pracę w ekipie z Białegostoku w czerwcu 2017 roku. Od tego czasu poprowadził zespół w 108 spotkań (51 zwycięstw, 23 remisy i 34 porażki) i wywalczył z nim srebrny medal mistrzostw Polski (2017/2018) oraz dotarł do finału Pucharu Polski w minionym sezonie, w którym to musiał uznać wyższość Lechii Gdańsk (0:1).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy