Jagiellonia Białystok z nowym kandydatem na trenera. Asystent Patricka Vieiry chce pracować w Polsce

Jagiellonia Białystok z nowym kandydatem na trenera. Asystent Patricka Vieiry chce pracować w Polsce
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Christian Lattanzio wyraził swoją gotowość do objęcia sterów nad Jagiellonią Białystok przed startem nowego sezonu - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Przedstawiciele klubu z Podlasia nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii nawiązania współpracy z docelowym następcą zwolnionego w marcu Bogdana Zająca.

Do tej pory panowało w mediach przekonanie, że zostanie nim jeden z polskich trenerów. Wśród poważnych kandydatów do objęcia funkcji szkoleniowca Jagiellonii wymieniano między innymi Radosława Sobolewskiego, Leszka Ojrzyńskiego czy Marcina Brosza.

Ekipa z Białegostoku niespecjalnie pali się do rozważenia innych opcji, ale być może kusząca dla niej okaże się otrzymana propozycja ze strony... niedawnego asystenta Patricka Vieiry.

Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” uważa, że do siedziby polskiego klubu wpłynęło CV należące do Christiana Lattanzio.

Włoch nie miał jeszcze okazji do objęcia roli samodzielnego trenera, ponieważ do tej pory znajdował się w cieniu takich osobistości jak Fabio Capello (członek sztabu w reprezentacji Anglii), Gianfranco Zola (członek sztabu w West Hamie United) czy Roberto Mancini (członek sztabu w Manchesterze City).

Z kolei od 2013 roku podążał za wspomnianym byłym francuskim piłkarzem jako jego asystent w Manchesterze City U-21, New York City i ostatnio OGC Nice, gdzie po zwolnieniu Vieiry w grudniu ubiegłego roku pozostał w sztabie Adriana Ursei.

49-latek uznał jednak, że nadchodzi już odpowiedni moment na to, aby sam sprawdził się w roli szkoleniowca i dlatego postanowił wyrazić zainteresowanie objęciem posady opiekuna Jagiellonii.

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, żeby przedstawiciele drużyny z Białegostoku mieli pochylić się na tą ofertą. Z kolei to może mu wyjść nawet na dobre, ponieważ w przeszłości chęć pracy w ekipie z Podlasia zgłosił nawet Gennaro Gattuso, który teraz pracuje w Serie A jako trener Napoli i jest jednym z kandydatów do przejęcia między innymi Juventusu czy Fiorentiny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy