Jagiellonia Białystok z nowym kandydatem na trenera. Asystent Patricka Vieiry chce pracować w Polsce

Jagiellonia Białystok z nowym kandydatem na trenera. Asystent Patricka Vieiry chce pracować w Polsce
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Christian Lattanzio wyraził swoją gotowość do objęcia sterów nad Jagiellonią Białystok przed startem nowego sezonu - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Przedstawiciele klubu z Podlasia nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii nawiązania współpracy z docelowym następcą zwolnionego w marcu Bogdana Zająca.

Do tej pory panowało w mediach przekonanie, że zostanie nim jeden z polskich trenerów. Wśród poważnych kandydatów do objęcia funkcji szkoleniowca Jagiellonii wymieniano między innymi Radosława Sobolewskiego, Leszka Ojrzyńskiego czy Marcina Brosza.

Ekipa z Białegostoku niespecjalnie pali się do rozważenia innych opcji, ale być może kusząca dla niej okaże się otrzymana propozycja ze strony... niedawnego asystenta Patricka Vieiry.

Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” uważa, że do siedziby polskiego klubu wpłynęło CV należące do Christiana Lattanzio.

Włoch nie miał jeszcze okazji do objęcia roli samodzielnego trenera, ponieważ do tej pory znajdował się w cieniu takich osobistości jak Fabio Capello (członek sztabu w reprezentacji Anglii), Gianfranco Zola (członek sztabu w West Hamie United) czy Roberto Mancini (członek sztabu w Manchesterze City).

Z kolei od 2013 roku podążał za wspomnianym byłym francuskim piłkarzem jako jego asystent w Manchesterze City U-21, New York City i ostatnio OGC Nice, gdzie po zwolnieniu Vieiry w grudniu ubiegłego roku pozostał w sztabie Adriana Ursei.

49-latek uznał jednak, że nadchodzi już odpowiedni moment na to, aby sam sprawdził się w roli szkoleniowca i dlatego postanowił wyrazić zainteresowanie objęciem posady opiekuna Jagiellonii.

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, żeby przedstawiciele drużyny z Białegostoku mieli pochylić się na tą ofertą. Z kolei to może mu wyjść nawet na dobre, ponieważ w przeszłości chęć pracy w ekipie z Podlasia zgłosił nawet Gennaro Gattuso, który teraz pracuje w Serie A jako trener Napoli i jest jednym z kandydatów do przejęcia między innymi Juventusu czy Fiorentiny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy