Jagiellonia Białystok zaczyna okno transferowe! To pierwsze wzmocnienie mistrza Polski przed Ligą Mistrzów [OFICJALNIE]

2024-06-19 11:31:39; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Jagiellonia Białystok zaczyna okno transferowe! To pierwsze wzmocnienie mistrza Polski przed Ligą Mistrzów [OFICJALNIE] Fot. Jamie Johnston / Focus Images / MB Media / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok ma nowego bramkarza, a zespół prowadzony przez Adriana Siemieńca zasilił Maksymilian Stryjek. To odpowiedź mistrza Polski na odejście Zlatan Alomerovicia, który będzie kontynuował karierę na Cyprze.

Jagiellonia Białystok zaraz po zdobyciu mistrzostwa Polski straciła bardzo ważnego zawodnika. Pomimo propozycji kontynuowania współpracy na zmianę barw zdecydował się Zlatan Alomerović. Golkipera skusił AEK Larnaka, gdzie trafił w ramach wolnego transferu. To stworzyło zespołowi niemały kłopot, jeśli chodzi o obsadzenie pozycji bramkarza i pojawił się pomysł, by to miejsce przypadło młodemu Sławomirowi Abramowiczowi.

Bardzo możliwe, że 20-latek ostatecznie dostanie swoją szansę, jednak na razie ogłoszono przybycie innego golkipera. Tak, jak zapowiadano, nowym zawodnikiem drużyny z Podlasia został Maksymilian Stryjek. Po przejściu testów medycznych obwieszczono światu ten ruch.

27-latek przenosi się do Polski z Wycombe Wanderers w ramach wolnej transakcji. Z nową drużyną parafował umowę do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. W nowej ekipie może liczyć na bluzę z numerem jeden.

„Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. Piłkarzem Żółto-Czerwonych został 27-letni bramkarz Maksymilian Stryjek, który podpisał z „Dumą Podlasia” dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o jeden rok. Umowa będzie obowiązywać od 1 lipca. Golkiper będzie występował z numerem 1” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Stryjek to były młodzieżowy reprezentant Polski, który w swoim dorobku ma takie kluby, jak Polonia Warszawa, Sunderland, Accrington, Eastleigh, Livingston FC, Crewe Alexandra oraz wspomniane Wycombe.

Poprzedni sezon w jego wykonaniu to łącznie 44 spotkania dla dwóch ostatnich drużyn. W nich dziesięć razy notował czyste konto.