Jakub Błaszczykowski nie zamierza brać udziału w galach freakfightowych

Jakub Błaszczykowski nie zamierza brać udziału w galach freakfightowych fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: TVP Sport

Wieloletni reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski w rozmowie z Jackiem Kurowskim w TVP Sport poruszył temat zaangażowania byłych piłkarzy w środowisko freak fightów.

- Dajemy przykład młodzieży, że nie musisz trenować tego sportu, a i tak być w nim gwiazdą oraz dużo zarobić. Zaczyna być za mało sportu w sporcie. Pokazujemy dzieciom, że nie trzeba trenować od ukończenia ósmego-dziesiątego roku życia. Że ci, którzy trenują od dziecka, przez całą karierę nie zarobią tego, co ci, którzy wejdą do federacji freakfightowej. Obyśmy za chwilę nie mieli problemu, że dzieci nie będą chciały trenować, bo pomyślą, że nie trzeba – powiedział były piłkarz między innymi Borussii Dortmund.

- Nie przemawia do mnie to, jaki jest poziom dyskusji przed galą. Wiem, że to jest potrzebne i nakręca do walki, natomiast może to świadczyć o tym, w jaką stronę idziemy jako społeczeństwo – dodał 38-latek.

- Śmieję się cały czas z Marcinem Wasilewskim, że jedyne, na co pójdę, to gdy on się zgodzi walczyć, a ja będę w jego narożniku. Będę mu wodę podawał.

Jednym z ambasadorów federacji Clout MMA jest obecny trener Wieczystej Kraków Sławomir Peszko, a w walkach przez nią organizowanych brali udział między innymi Tomasz Hajto i Jakub Wawrzyniak. Natomiast z Fame MMA związany jest Jakub Kosecki.

- Myślę, że wielu najzwyczajniej w świecie idzie tam dla pieniędzy. Trzeba zrozumieć, że chcą zarabiać, skoro na boisku już nie mogą – zauważył Błaszczykowski.

Więcej na temat: Jakub Błaszczykowski Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy