Jakub Moder błysnął. Znakomite zachowanie Polaka przy golu [WIDEO]

2023-11-03 20:49:59; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Jakub Moder błysnął. Znakomite zachowanie Polaka przy golu [WIDEO] Fot. Vekla02 [Twitter]
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Jakub Moder i jego Brighton mierzą się z Aston Villą w ramach Premier League 2. Wracający po kontuzji Polak miał udział przy golu na 1-0.

Jakub Moder od kwietnia 2022 roku był wyłączony z gry, a wszystko przez kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych. Rehabilitacja pomocnika nie przebiegała tak, jak należy, dlatego, zamiast wrócić po kilku miesiącach, pauzował przez ponad rok.

Niedawno po absencji pojawił się na treningach zespołu Roberto de Zerbiego, a ostatnio wystąpił w meczu rezerw przeciwko Arsenalowi.

Dostał wtedy 32 minuty i po tym starciu zapowiadano, że w piątek będzie miał okazję zaprezentować się ponownie. Tym razem występuje od pierwszej minuty przeciwko Aston Villi.

Moder w 12. minucie miał udział przy golu jednego z kolegów. Polak ofiarnie powalczył o piłkę przed polem karnym rywala, podał do Luki Barringhtona, a ten wypracował sytuację Tunezyjczykowi Samy Chouchane.

20-latek strzelił gola, a wychowanek Lecha Poznań może zapisać na swoim koncie asystę drugiego stopnia.

Obecnie na tablicy wyników 2-0 dla Brightonu.

Jakub Moder trafił do Premier League w październiku 2020 roku za rekordowe jedenaście milionów euro. Od tamtej pory rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii łącznie 40 spotkań, a w nich zanotował trzy asysty.