Jan Urban wrócił do Ekstraklasy [OFICJALNIE]

Jan Urban wrócił do Ekstraklasy [OFICJALNIE] fot. Dziurek / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Jan Urban został szkoleniowcem Górnika Zabrze.

Urbana łączyło się z Górnikiem od kilkunastu dni. Dzisiaj władze zabrzańskiego klubu potwierdziły dojście do porozumienia z 59-latkiem. Podpisał on kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

Urban wraca na ławkę trenerską po ponad trzyletniej przerwie. W lutym 2018 roku rozstał się on ze Śląskiem Wrocław. Jeśli chodzi o rodzime podwórko, wcześniej pracował również w Legii Warszawa (dwukrotnie), Polonii Bytom, Zagłębiu Lubin i Lechu Poznań. Prowadził też zespoły w Hiszpanii.

Z Legią Urban triumfował w Ekstraklasie, Pucharze i Superpucharze Polski. Po to ostatnie trofeum sięgnął również z Lechem.

Z Górnikiem 59-latek był związany jako zawodnik. W latach osiemdziesiątych trzykrotnie zdobył z nim mistrzostwo kraju.

W Zabrzu Urban został następcą Marcina Brosza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy