Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz”

Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FourFourTwo

Jerzy Dudek w rozmowie z „FourFourTwo” opowiedział o pewnej sytuacji dotyczącej prowadzącego Liverpool Rafy Beníteza i przenosin na Anfield Pepe Reiny.

Dudek był piłkarzem „The Reds” między 2001 a 2007 rokiem. W barwach angielskiej ekipy rozegrał 186 spotkań, sięgając z nią m.in. po triumf w Lidze Mistrzów, Superpuchar Europy oraz Puchar Anglii.

W 2005 roku do Liverpoolu dołączył Reina i wtedy Polak zaczął rzadziej pojawiać się na murawie.

- Pepe to świetny facet, ale Rafa zakontraktował go, gdy czułem się u szczytu formy. Powiedziałem mu wtedy, że zbliżają się Mistrzostwa Świata i muszę grać. Chciało mnie 1. FC Köln. Kilka dni przed końcem okna zadzwonili jednak do mnie, pytając, dlaczego Rafa w ogóle z nimi nie rozmawia. Byłem zaskoczony, bo myślałem, że wszystko jest już uzgodnione.

- Następnego dnia wpadłem do niego po treningu. „Oni chcieli cię tylko wypożyczyć, a dla nas jesteś zbyt ważny. Proponowali 800 tysięcy funtów, ale co w razie kontuzji Reiny? Przecież nie wsadzę tych 800 tysięcy do walizki i nie położę jej między słupkami”.

- Wtedy przyszedł mi do głowy szalony plan. Pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz. Ten zły szept zrodzony w mojej głowie powiedział mi, że jeśli to zrobię, pozwolą mi odejść do Kolonii - przyznał Dudek.

Ostatecznie polski bramkarz został wtedy w Liverpoolu, a po dwóch latach przeniósł się do Realu Madryt.

- Z perspektywy czasu jeszcze bardziej doceniam to, że grałem w takim klubie jak Liverpool. W zeszłym roku pojechałem z synem na finał Ligi Mistrzów do Madrytu. Obserwowałem triumf „The Reds”. Jako zawodnik nigdy nie rozumiałem, dlaczego kibice płakali po wielkich wygranych. Gdy zobaczyłem graczy biegających z pucharem w rękach, sam miałem jednak łzy w oczach. Jeszcze bardziej zrozumiałem tę miłość, którą cały czas darzą mnie kibice Liverpoolu - dodał Dudek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy