Jest porozumienie. Rekordowy transfer Ndombele!

Jest porozumienie. Rekordowy transfer Ndombele! fot. Olympique Lyon
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Tanguy Ndombele będzie kontynuować swoją karierę w Tottenhamie.

Wiele tygodni spekulacji za nami, ale sprawa transferu utalentowanego Francuza powoli zmierza do końca. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie wyścig po usługi Ndombele wygrał Tottenham, który okazał się być najbardziej przekonujący w rozmowach z Olympique'iem Lyon. Wymagało to od londyńczyków niemałych poświęceń, bowiem transakcja będzie dla nich rekordowa.

Według informacji podawanych przez „Sky Sports”, finaliści tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zdecydowali się wyłożyć na pomocnika kwotę 65 milionów funtów, co w przeliczeniu daje około 72,8 miliona euro. Oznacza to, że Tottenham znacząco pobił swój rekord transferowy, który wcześniej należał do Davinsona Sáncheza. On kosztował „zaledwie” 45 milionów euro.

„Koguty” pokonały konkurencję w postaci Juventusu oraz Paris Saint-Germain. Lyon nie był zbyt skory oddawać swojej gwiazdy ligowemu rywalowi, a prezydent klubu, Jean-Michel Aulas, przyznał w pewnym momencie, że przy podobnych propozycjach będzie preferował tę ze strony „Bianconerich”. Jego zdaniem to właśnie Turyn miał być idealnym miejscem do dalszego rozwoju kariery Ndombele.

Mimo to „Stara Dama” nie walczyła o gracza wystarczająco wytrwale, koncentrując się na innych celach. Skrzętnie wykorzystał to Tottenham, który bez zawahania przystąpił do rozmów i niemal od początku był faworytem.

Ndombele przechodzi do Premier League po dwóch latach spędzonych w Lyonie. „Les Gones” sprowadzili go najpierw na wypożyczenie z Amiens, a następnie wykupili go. Łączna wartość transakcji wyniosła dziesięć milionów euro. Francuz zanotował znaczny progres swoich umiejętności i stał się jedną z wiodących postaci swojej drużyny oraz ligi francuskiej. Dla Lyonu rozegrał 96 spotkań, w których strzelił cztery gole i zanotował 16 asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy