Jest porozumienie w sprawie wartego 100 milionów euro transferu Mychajło Mudryka

Jest porozumienie w sprawie wartego 100 milionów euro transferu Mychajło Mudryka fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter] I David Ornstein [TheAthletic.com]

Mychajło Mudryk zbliża się do Premier League. Chelsea osiągnęła porozumienie z Szachtarem Donieck w sprawie jego transferu - podaje Fabrizio Romano.

Kilkadziesiąt minut temu Fabrizio Romano informował o tym, że przedstawiciele Chelsea przebywają w Polsce, gdzie negocjują z działaczami Szachtara Donieck w sprawie Mychajło Mudryka. Najnowsze doniesienia włoskiego dziennikarza sugerują, że porozumienie między klubami zostało zawarte. W grę wchodzi operacja warta łącznie 100 milionów euro.

Teraz „The Blues” będą naciskali na piłkarza. Romano podkreśla, że priorytetem Ukraińca zawsze było dołączenie do Arsenalu.

O osiągnięciu konsensusu między Chelsea a Szachtarem pisze również David Ornstein na łamach TheAthletic.com. Jego zdaniem londyńczycy rozmawiali z Ukraińcami nie w Polsce, tylko w Turcji i zaoferowali klubowi z Doniecka 70 milionów podstawy plus 30 lub 40 milionów w bonusach, co zostało zaakceptowane. Dodaje on, że sprawa pomiędzy „The Blues” a Mudrykiem również jest już załatwiona. Strony miały dogadać siedmioletni kontrakt.

Wcześniej wspomniany Arsenal złożył Szachtarowi trzy propozycje za 22-latka. Najnowsza opiewa na 70 milionów euro plus 25 milionów w bonusach. Wszystko wskazuje na to, że lider Premier League będzie musiał skupić się na innych celach transferowych.

AKTUALIZACJA: Fabrizio Romano pisze, że piłkarz w najbliższych godzinach uda się do Londynu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy