Joan Laporta przedstawił chętnych na udział w Superlidze. Trzy kluby już zaprzeczyły [OFICJALNIE]

Joan Laporta przedstawił chętnych na udział w Superlidze. Trzy kluby już zaprzeczyły [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RAC1 | Feyenoord Rotterdam | AS Roma | RMC Sport

Joan Laporta, prezydent FC Barcelony, w rozmowie z RAC1 przedstawił wstępną datę startu Superligi oraz nazwy potencjalnych uczestników.

Po wydaniu stanowiska Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości plany uruchomienia Superligi odżyły na nowo. W rozgrywkach pozostały jednak tylko Real Madryt i FC Barcelona, wobec czego trudno spodziewać się startu w tej formie.

Jak wyznał Joan Laporta, trwają już poszukiwania współuczestników, a chętnych ma być wielu.

– Superliga mogłaby ruszyć od najbliższego sezonu, czyli w latach 2025/2026. Oprócz Barcelony i Realu Madryt są też Włosi: Inter, Milan, Napoli i Roma. Są również francuskie drużyny, takie jak Olympique Marsylia i trzy portugalskie zespoły, Sporting, Benfica i Porto, które chętnie by wzięły udział, a także holenderskie drużyny (Ajax, Feyenoord i PSV) oraz belgijskie Club Brugge i Anderlecht, a także wszystkie hiszpańskie ekipy z wyjątkiem Atlético. Najlepiej byłoby, gdyby rozgrywki składały się z 16 drużyn – powiedział w wywiadzie z RAC1 prezydent „Blaugrany”.

Na reakcję nie trzeba było czekać.

Te informacje zdementowały już trzy kluby, a są to Olympique Marsylia, Feyenoord Rotterdam i AS Roma.

„Królewscy” oraz „Duma Katalonii” wierzą, że dzięki Superlidze przedstawiciele europejskiej piłki mogą osiągać znacznie większe wpływy. To ma zostać osiągnięte poprzez uatrakcyjnienie rozgrywek i ukłon w stronę młodego odbiorcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy