João Cancelo wściekły po meczu z Borussią Dortmund. Frustracja Portugalczyka rośnie

João Cancelo wściekły po meczu z Borussią Dortmund. Frustracja Portugalczyka rośnie fot. Philippe Ruiz/Xinhua/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Bild

Przygoda João Cancelo w Bayernie Monachium nie układa się najlepiej. Portugalczyk, który nie otrzymuje zbyt wielu minut, po meczu z Borussią Dortmund dał upust swojej frustracji, udając się bez słowa do szatni. Sprawę skomentował Hasan Salihamidžić.

28-latek nieoczekiwanie odszedł zimą z Manchesteru City na wypożyczenie do Bayernu Monachium. Jak się okazało, separacja Portugalczyka z „Obywatelami” wynikała głównie z jego konfliktu z Pepem Guardiolą. Boczny defensor domagał się częstszych występów, czując się niedocenionym przez hiszpańskiego szkoleniowca.

Przeprowadzka do stolicy Bawarii miała przywrócić na twarzy rozkapryszonej gwiazdy uśmiech. Cóż, charakter Cancelo i tutaj nie został odebrany najlepiej.

Od momentu transferu 42-krotny reprezentant kraju uzbierał w trykocie „Die Roten” dziesięć występów, co przełożyło się na zaledwie 49 minut spędzonych na boisku. Jak łatwo wyliczyć, wychowanek Benfiki nie pełni kluczowej roli w składzie lidera Bundesligi.

Sytuacja ta wywołuje coraz większą frustrację u Portugalczyka. Ten już wcześniej potrafił sprawiać problemy na treningach, nie stosując się do zaleceń trenerów. Po sobotnim starciu Bayernu z Borussią Dortmund Cancelo ponownie znalazł się na ustach wielu.

32-krotni mistrzowie Niemiec pokonali rozpędzonych dortmundczyków 4:2, wyprzedzając ich w tabeli. W hitowym starciu 28-letni zawodnik z Barreiro przebywał na murawie przez zaledwie dwanaście minut.

Według relacji „Bilda” po ostatnim gwizdku sędziego obrażony piłkarz nie świętował z kolegami, udając się bez słowa do szatni. Do całej sytuacji odniósł się dyrektor sportowy bawarskiej ekipy, Hasan Salihamidžić.

- Tak, czeka nas rozmowa. To są pomeczowe emocje i nie ma w tym nic złego. To normalne, że jeśli zawodnik nie gra, to może być zawiedziony. Cancelo jest topowym zawodnikiem. Jestem pewien, że otrzyma swoje minuty - uspokajał działacz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy