João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu

João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu fot. Andrew Surma/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Marca

João Félix i Atlético Madryt, po długich przepychankach, wyrażają gotowość do zakończenia współpracy. W stronę Portugalczyka spogląda kilka gigantów światowej piłki, lecz na ich drodze stanął niepozorny konkurent, Aston Villa. Angielska ekipa ma duże szanse na transfer – twierdzi „Marca”. 

Saga transferowa z udziałem 23-latka rozkręca się na dobre. Władze z Civitas Metropolitano po długich namysłach zdecydowały się wystawić na listę sprzedażową swój najdroższy nabytek w historii, licząc na odzyskanie większej części zainwestowanych przed trzema laty pieniędzy.

Portugalski skrzydłowy od dłuższego momentu wyrażał swoją wolę odejścia z drużyny, w której od początku nie czuł się komfortowo. Wychowanek FC Porto cierpiał wyraźnie z powodu defensywnej koncepcji Diego Simeone.

Klub nie zamierzał początkowo spełniać prośby 26-krotnego reprezentanta kraju. W końcu po naciskach ze strony piłkarza i jego słynnego agenta, Jorge Mendesa, uległ. João Félix otrzymał zgodę na transfer, co powinno rozbudzić zainteresowane nim podmioty.

Wedle licznych doniesień, w grze o podpis byłej gwiazdy Benfiki liczy się kilka ekip, w tym Paris Saint-Germain i Manchester United. Ostatnie informacje sugerują, iż to zespół z Old Trafford stara się o angaż najmocniej.

Zaskakujące rewelacje przynosi nam z kolei „Marca”, dorzucając do tego grona kolejną, zdecydowanie nieoczekiwaną, drużynę. Zdaniem hiszpańskiego popularnego medium, do walki o hitowy transfer dołącza Aston Villa, która na ten moment jest jednym z faworytów do pozyskania 23-latka.

Co ważne, prezydent „Rojiblancos”, Miguel Ángel Gil Marín, negocjuje z przedstawicielami klubu z Villa Park. Jorge Mendes chciałby umieścić swojego dużego klienta w Premier League, dlatego nie wyklucza rozmów z zespołem Birmingham.

João Félix w Aston Villi mógłby stać się liderem przyszłościowego projektu. Dalsze spotkania w tej sprawie powinny ruszyć w ciągu kilku następnych dni. Przed atakującym z Viseu intensywne rozmyślania.

„The Villans” z Unaiem Emerym na ławce liczą, że niebawem wejdą w nową erę. Sześciokrotni mistrzowie Anglii wyrażają spore ambicje, sięgające europejskich pucharów. Z tego powodu zespół z West Midlands zamierza wzmocnić skład wartościowymi postaciami, celując najpierw właśnie w zakontraktowanie niewypału Atlético Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy