2024-09-16 16:16:25; Aktualizacja: 10 godzin temu
John Yeboah zadebiutował w Serie A. Trudny początek byłej gwiazdy Rakowa Częstochowa Fot. ESPN Ecuador [X]
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Transfery.info

Jonh Yeboah ma za sobą pierwsze minuty w Serie A. Były gracz Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa pojawił się w drugiej połowie przegranego 0:4 meczu z AC Milanem.

John Yeboah po nieco ponad dwóch latach spędzonych w Polsce zdecydował się opuścić boiska Ekstraklasy na rzecz włoskiej Serie A, a konkretniej Venezii. Ośmiokrotny reprezentant Ekwadoru dopiął swego po wymuszeniu transferu na Rakowie Częstochowa, który na sprzedaży swojego podopiecznego zarobił kwotę oscylującą w granicach 2,5 miliona euro.

Były gracz „Medalików” po zgrupowaniu kadry „La Tri”, gdzie wziął udział w spotkaniach z Brazylią i Peru, włączony został przez Eusebio Di Francesco do szerokiego składu na mecz z AC Milanem w ramach czwartej kolejki Serie A.

24-latek na boisku zameldował się w 64. minucie rywalizacji, zmieniając Gaetano Oristanio. Dynamiczny skrzydłowy, występujący z numerem 10 na plecach, nie może jednak zaliczyć debiutu do udanych. Jego drużyna po pierwszej połowie przegrywała aż 0:4 i przez kolejne 45 minut nie zdołała zmniejszyć straty do rywala.

Na około kwadrans przed końcem drugą żółtą kartkę w meczu obejrzał Hans Nicolussi Caviglia, przez co zespół Yeboaha mecz musiał kończyć w dziesiątkę, a to z kolei znacznie zmniejszyło potencjał ataków „Arancioneroverdich”.

Wychowanek Wolfsburga omawiany występ zakończył na dziewięciu kontaktach z piłką, czterech celnych podaniach (4/4), dwóch wygranych pojedynkach (2/3) oraz jednej próbie dryblingu (0/1). Raz udało mu się wywalczyć rzut wolny.

Urodzony w Hamburgu zawodnik szansę na kolejne minuty w nowym klubie może otrzymać w sobotnim starciu przeciwko Genoi. Po czterech kolejkach Venezia okupuje ostatnią pozycję w tabeli z jednym punktem na koncie.