2024-09-10 23:26:45; Aktualizacja: 3 godziny temu
Julian Nagelsmann i niemieccy piłkarze z pretensjami po ostatnim gwizdku meczu z Holandią Fot. RTL
Mateusz Michałek Źródło: Bayern & Germany [Twitter]

Wtorkowy mecz reprezentacji Holandii z Niemcami w Lidze Narodów zakończył się remisem 2:2. Zaraz po ostatnim gwizdku przedstawiciele drużyny naszych zachodnich sąsiadów mieli pretensje do sędziego głównego Davide Massy.

Rozgrywana w Amsterdamie potyczka między Holandią a Niemcami rozpoczęła się od błyskawicznego gola Tijjaniego Reijndersa. Przyjezdni odwrócili wynik jeszcze przed przerwą dzięki bramkom Deniza Undava oraz Joshuy Kimmicha. W drugiej połowie rezultat na 2:2 ustalił Denzel Dumfries.

Emocji nie brakowało zaraz po ostatnim gwizdku Davide Massy. Do sędziego z pretensjami podszedł szkoleniowiec niemieckiej ekipy Julian Nagelsmann i kilku jego podopiecznych. Nie spodobało im się to, że arbiter nie pozwolił im rozegrać ostatniego ataku i zdecydował się zakończyć spotkanie.

Praca Włocha w tym meczu ogólnie nie została dobrze oceniona przez kibiców w mediach społecznościowych i nie chodzi tylko o tę sytuację.

- Nie chcę dużo mówić o arbitrze przed kamerą. Ale czułem, że wiele decyzji nie poszło po naszej myśli. Musimy spojrzeć na siebie i upewnić się, że będziemy się dalej rozwijać - przyznał zapytany o sędziego Jamal Musiala.

Niemcy i Holendrzy mają obecnie na koncie po cztery punkty w tabeli grupy A3 Ligi Narodów. Wcześniej zespoły pokonały kolejno Węgrów oraz Bośnię i Hercegowinę. Swoje kolejne spotkania rozegrają w październiku. Podopieczni Nagelsmanna najpierw zmierzą się z Bośniakami, a następnie dojdzie do rewanżu z drużyną „Oranje”.