Junior Firpo o Ronaldzie Koemanie: Codziennie wypowiadał bezsensowne słowa

2021-12-09 19:34:58; Aktualizacja: 2 lata temu
Junior Firpo o Ronaldzie Koemanie: Codziennie wypowiadał bezsensowne słowa Fot. Leeds United
Sebastian Janus
Sebastian Janus Źródło: Cadena SER

Junior Firpo wypowiedział się dla radia Cadena SER o swojej współpracy z Ronaldem Koemanem. Obrońca opuścił przed tym sezonem FC Barcelonę i przeniósł się do Leeds United.

Ronald Koeman zakończył swoje rządy w Barcelonie w październiku 2021 roku. Łącznie poprowadził ją w 67 meczach, z których wygrał 40. Do jego zwolnienia przyczyniły się słabe wyniki w obecnym sezonie. Po trzech spotkaniach fazy grupowej Ligi Mistrzów zdołał uzbierać zaledwie trzy punkty i znacząco utrudnił drużynie kwestię awansu. Następcą Koemana w Barcelonie został Xavi.

Kompetencje trenerskie Holendra podważano jeszcze za czasów pracy w „Dumie Katalonii”. Więcej negatywnych komentarzy pojawiło się jednak już po jego odejściu. Ostatnio wypowiedział się o nim także Junior Firpo. Obrońca nie odnalazł uznania w oczach Koemana i zdecydował się w lipcu 2021 roku zamienić Barcelonę na angielskie Leeds United. Twierdzi, że była to właściwa decyzja, a futbol w Anglii różni się od tego w Hiszpanii.

- Koeman? Zapytałem go, dlaczego nie dostaję minut. Codziennie wypowiadał bezsensowne słowa. Potem zaczął mnie okłamywać, mówiąc, że źle trenuję i negatywnie wpływam na grupę.

- Straciłem przez niego chęci do gry w piłkę nożną. Były rzeczy, których nie rozumiałem i w pewnych momentach czułem się lekceważony. Nigdy nie zrozumiem, że po meczu gdy trenowali rezerwowi, Koeman siedział w swoim pokoju.

- Liga angielska jest fizyczna i bardzo konkurencyjna. Wszystkie drużyny są świetnie przygotowane fizycznie. Ze względu na sposób gry, zawsze musimy być w tym aspekcie lepsi od rywala. Trenujemy dość ciężko. Styl futbolu jest inny. W Premier League odpoczynek i utrzymywanie posiadania piłki nie jest zbyt często, być może widać to tylko w City - przyznał.