Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Santos

Kaio Jorge zostanie nowym zawodnikiem Juventusu.

Zespół z Turynu wyraził ponad półtora roku temu zainteresowanie usługami utalentowanego napastnika i uważnie przyglądał się jego rozwojowi w szeregach Santosu aż w końcu w obliczu narastającej liczby zainteresowanych nim klubów postanowił przystąpić do zdecydowanej ofensywy w celu zakontraktowania 19-letniego zawodnika.

„Stara Dama” nie napotkała większych problemów na płaszczyźnie osiągnięcia porozumienia z samym Brazylijczykiem i ustaliła z nim warunki indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku.

Kwestią sporną pozostał jedynie moment wejścia go w życie, ponieważ pod uwagę były brane dwa scenariusze. Pierwszy zakładał poczekanie na Kaio Jorge do zimy, kiedy to wygaśnięciu uległaby jego obecna umowa z „Peixe”. Z kolei drugi odnosił się do wypracowania konsensu pomiędzy klubami i sprzedaży piłkarza już teraz.

Ekipie z Ameryki Południowej zależało na zarobieniu czegokolwiek na odejściu swojego wychowanka i dlatego zaproponowała Juventusowi swoje warunki, które zostały zaakceptowane. Dzięki temu 19-latek otrzymał zgodę na udanie się na Półwysep Apeniński, gdzie przejdzie wkrótce testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z utytułowanym zespołem.

- Juventus przystał na przedstawione przez nas warunki, które naszym zdaniem są na teraz najlepsze dla klubu, biorąc pod uwagę założony scenariusz. Życzymy powodzenia Kaio Jorge, kolejnemu chłopakowi z naszej drużyny, który mamy nadzieję, że obrał właściwą dla siebie ścieżkę - powiedział prezydent Andres Rueda.

„Stara Dama” pozyskała środkowego napastnika za 3 miliony euro kwoty podstawowej (1,5 miliona euro płatne teraz i kolejne w 2022 roku) i dodatkowy milion euro zawarty w formie bonusu. Ponadto Santos zapewnił sobie możliwość ewentualnego wypożyczenia Brazylijczyka, gdyby ten nie radził sobie najlepiej na Starym Kontynencie, a w razie jego sprzedaży za ponad 3 miliony euro otrzyma z tego tytułu pięć procent z sumy odstępnego.

Mistrz świata U-17 z 2019 roku żegna się z „Peixe” po 84 rozegranych meczach, w których zdobył 17 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy