Juventus rotuje w biurach. OFICJALNIE: Nowy dyrektor sportowy mistrza Serie A

Juventus rotuje w biurach. OFICJALNIE: Nowy dyrektor sportowy mistrza Serie A
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Juventus

Juventus poinformował o zmianach organizacyjnych, jakie zaszły w klubie. Najważniejszą wiadomością jest powierzenie roli dyrektora sportowego Federico Cherubiniemu.

Mistrz Włoch od wielu lat słynie z godnej pozazdroszczenia czujności na rynku transferowym. Kiedy inne kluby próbują sprowadzić wymarzonych piłkarzy, często dowiadujemy się o tym niemal od razu. Nieco inaczej wygląda to w „Starej Damie”, która większość operacji przeprowadza z tajemnicy przed innymi, a świat dowiaduje się o nich dopiero wtedy, gdy wszystko jest już ustalone.

To pozwala Juventusowi na pozyskiwanie piłkarzy z najwyższej piłki na zasadzie wolnych transferów. W ten sposób sprowadzono m.in. Samiego Khedirę, Daniego Alvesa czy Adriena Rabiota, a za cały proces odpowiadał nie kto inny jak Fabio Paratici, nieoficjalnie pełniący obowiązki dyrektora sportowego.

Klub poinformował, że nieco się to zmieni, co ma związek z roszadami w jego strukturach. Od teraz będzie jasny podział na dwa obszary: biznesowy i sportowy.

Koordynatorem pierwszego obszaru został Stefano Bertola, a piecze nad tym drugim przejął wspomniany Paratici. Obaj podlegają bezpośrednio Andrei Agnellemu, prezesowi Juventusu.

Z kolei szef pionu sportowego będzie współpracował z dyrektorem sportowym, którym od teraz jest Federico Cherubini. Do tej pory zarządzał on drużynami młodzieżowymi, po czym nieoficjalnie stał się prawą ręką Agnellego, pełniąc rolę szefa wszystkich zespołów piłkarskich oraz obszaru technicznego.

Jednocześnie z komunikatu możemy dowiedzieć się, że posadę utrzymał Giorgio Ricci, a więc dyrektor ds. przychodów.

To już drugi etap zmian w klubie, które zostały zapoczątkowane w maju 2020 roku, a jak wynika z opublikowanych informacji, z pewnością nieostatni.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy