Juventus rozgląda się za nowym trenerem? Ma DWÓCH kandydatów!

Juventus rozgląda się za nowym trenerem? Ma DWÓCH kandydatów! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport

Dalsza przyszłość Massimiliano Allegriego na stanowisku szkoleniowca Juventusu nie jest jeszcze do końca przesądzona i niewykluczone, że po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się on przedwcześnie z piastowaną funkcją.

W ostatnim czasie we włoskich mediach pojawiła się fala spekulacji na temat koncepcji dalszego rozwoju klubu, która powstała pomiędzy Andreą Agnellim (prezydentem klubu) i szkoleniowcem „Starej Damy”.

Obaj panowie mają mieć na tyle odrębne wizje, że dalsza ich współpraca może okazać się niemożliwa i w efekcie wcześniejsze zapewnienia o pozostaniu 51-latka na stanowisku trenera ekipy z Turynu mogą się okazać już nieaktualne.

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego nie zamierzali czekać na żadną reakcję ze strony władz klubu oraz samego Allegriego i już zaczęli prześcigać się w podawaniu nazwisk potencjalnego nowego opiekuna aktualnego mistrza Włoch.

Pierwszym ich kandydatem był Antonio Conte. Były piłkarz oraz selekcjoner kadry narodowej i szkoleniowiec Juventusu jest już jednak zdecydowanie bliższy objęcia sterów nad Interem Mediolan, dlatego nie zamierza teraz czekać na rozwój sytuacji w drużynie z Allianz Stadium, ponieważ ostatecznie może zostać z niczym.

Drugim nazwiskiem na liście potencjalnych następców 51-latka był José Mourinho. Portugalczyk został zaproponowany władzom klubu przez Jorge Mendesa. Propozycja agenta związana z zatrudnieniem jego klienta miała jednak nie spotkać się z aprobatą głównych przedstawicieli zespołu, którzy od razu odrzucili możliwość nawiązania współpracy z były menedżerem Manchesteru United.

Teraz „Tuttosport” przekonuje, że „Stara Dama” może zdecydować się na zatrudnienie Mauricio Pochettino lub Didiera Deschampsa. Obaj panowie mają być brani pod uwagę zarówno teraz jak i w kontekście jeszcze następnego sezonu, kiedy to wygaśnięciu uległaby obowiązująca umowa Allegriego.

Argentyńczyk jest od 2014 roku związany z Tottenhamem i po wywalczeniu przez „Koguty” awansu do finału Ligi Mistrzów nie wykluczył możliwości zmiany otoczenia po ewentualnym sięgnięciu po to trofeum. Z kolei Francuz jest związany z kadrą narodową do końca Euro 2020 i na razie trudno wyrokować czy będzie chciał z nią jeszcze bronić tytułu najlepszej drużyny globu na mundialu w Katarze.

Deschamps prowadził już w przeszłości Juventus w latach 2006-2007 i przy okazji każdej spekulacji na temat odejście obecnego szkoleniowca włoskiego klubu jego nazwisko pojawia się na liście osób mogących go zastąpić.

***

Massimiliano Allegri poinformował na konferencji prasowej, że w środku tygodnia spotka się z Andreą Agnellim, aby omówić plany klubu na przyszłość.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy