Juventus sięgnie po Kaio Jorge jednak latem? Niewielka rozbieżność

Juventus sięgnie po Kaio Jorge jednak latem? Niewielka rozbieżność fot. Santos
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UOL Esporte

Juventus może zdecydować się ostatecznie na nawiązanie współpracy z Kaio Jorge jeszcze przed startem nadchodzącego sezonu - poinformował Bruno Andrade z UOL Esporte.

Utalentowany napastnik nie może narzekać na rak zainteresowania swoją osobą w ostatnich miesiącach ze strony wielu europejskich klubów z uwagi na wygasający w grudniu kontrakt z Santosem.

Początkowo z zaistniałego faktu bardzo chciał skorzystać AC Milan, ale miał trudności z dojściem do porozumienia z obecnym pracodawcą 19-letniego zawodnika w kwestii ustalenia wysokości kwoty odstępnego.

Problemy ligowego rywala postanowił wykorzystać Juventus i podjął zadowalające negocjacje z samym Kaio Jorge, które doprowadziły do wypracowania indywidualnego porozumienia pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Wypracowany konsensus miałby wejść w życie wraz z początkiem 2022 roku, kiedy to młodzieżowy reprezentant „Canarinhos” trafiłby do utytułowanego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Bruno Andrade z UOL Esporte przekonuje, że Santos nie chce do tego dopuścić i dlatego jest teraz skłonny zgodzić się na przyśpieszone rozstanie ze swoim wychowankiem za 4 miliony euro (wcześniej oczekiwał 10 milionów euro).

Juventus nie zamyka się na sprowadzenie Brazylijczyka tego lata, ale miał wyrazić gotowość do wyłożenia na niego maksymalnie 3 milionów euro. Rozbieżność pomiędzy zainteresowanymi drużynami nie jest zatem duża, dlatego możemy spodziewać się, że obie strony dojdą wkrótce do porozumienia.

Kaio Jorge na mocy ustaleń wypracowanych z zespołem z Turynu ma się z nim związać teraz lub zimą do końca sezonu 2025/2026.

Mistrz świata U-17 z 2019 roku wystąpił w 27 spotkaniach „Peixe” w tym roku i zdobył w nich siedem bramek oraz zaliczył trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy