Juventus usłyszał wyrok za matactwa finansowe [OFICJALNIE]

Juventus usłyszał wyrok za matactwa finansowe [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIGC

Juventus porozumiał się z Włoskim Związkiem Piłki Nożnej i został ukarany jedynie grzywną za dopuszczenie się oszustw płacowych w trakcie pandemii koronawirusa.

Ekipa z Allianz Stadium została w ubiegłych miesiącach posądzona o złamanie obowiązujących zasad na polu realizowanych transferów oraz stosowania matactw finansowych przy wypłacaniu pensji piłkarzom czy premii agentom.

Za ten pierwszy czyn zespół z Turynu poniósł bolesne konsekwencje w postaci utraty dziesięciu punktów z bieżącego dorobku punktowego. W konsekwencji wpłynęło to na jego wypadnięcie ze strefy gwarantującej udział w Lidze Mistrzów.

Na tym jednak kłopoty Juventusu miały się nie skończyć, ponieważ w sądzie była jeszcze badana druga kwestia, mogąca definitywnie pozbawić klub szansy udziału w europejskich zmaganiach.

Władze drużyny wyraziły jednak głęboki żal z powodu decyzji podejmowanych przez poprzedników i przyznały się do zarzucanych im czynów, zapewniając jednocześnie, że nie złożą jakiegokolwiek odwołania od wydanego werdyktu.

Włoski Związek Piłki Nożnej złagodził w tej sytuacji swoje podejście do tematu, które poskutkowało wypracowaniem stosownego porozumienia zaakceptowanego przez sąd.

W konsekwencji „Stara Dama” została ukarana jedynie grzywną w wysokości 718 240 euro i uniknie utraty kolejnych „oczek” z wywalczonego w tym sezonie dorobku.

Na tym polu kończy się wyciąganie konsekwencji wobec Juventusu na arenie krajowej. Wkrótce osobne sankcje może wobec nich wyciągnąć UEFA, które mogą poskutkować wykluczeniem ich z rywalizacji w jakichkolwiek międzynarodowych turniejach.

Uzgodniona ugoda odnosi się do tego, że zespół z Turynu poinformował, że gracze rezygnują z wypłaty wynagrodzeń podczas pandemii w 2020 roku. Jednocześnie zapewnił ich samych, że nie otrzymają tylko część tego, co zostało publicznie ogłoszone.

W ten sposób klub był w stanie sztucznie zmniejszyć straty w rocznym bilansie, kiedy mecze zostały odwołane, a przychody gwałtownie spadły.

W zawartym porozumienie stosowne kary finansowe otrzymali też przedstawiciele drużyny poza byłym prezydentem Andreą Agnellim, który nie chciał przystąpić do ugody.

Więcej na temat: Juventus FC Włochy FIGC Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy