Kalou: W styczniu odmówiłem Arsenalowi

Kalou: W styczniu odmówiłem Arsenalowi
Maciej Wdowiarski
Maciej Wdowiarski
Źródło: L'Équipe

Salomon Kalou powiedział, że w styczniu 2014 roku mógł trafić do Arsenalu. Nie skorzystał jednak z opcji wypożyczenia do klubu z Londynu.

W samej końcówce zimowego okna transferowego po reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej zgłosił się Arsène Wenger. Kalou miał trafić do Arsenalu, ale nie skorzystał z propozycji wypożyczenia. Stwierdził, że chce zostać w Lille by spokojnie dokończyć sezon.

- Była taka możliwość, miało to być wypożyczenie last minute. Stwierdziłem jednak, że chcę zostać we Francji by dograć sezon i dobrze przygotować się do Mistrzostw Świata – powiedział Kalou.

Arsenal po raz kolejny okazał się bardzo nieskuteczny na rynku transferowym. Wobec wielu kontuzji oraz długiego i wyczerpującego sezonu Arsène Wenger chciał wzmocnić swoją kadrę, ale nie wyszło mu to najlepiej. Do „Kanonierów” trafił jedynie Kim Källström, który jednak z powodu kontuzji nie zagrał w barwach Arsenalu ani minuty.

Salomon Kalou z kolei bardzo dobrze czuje się we Francji. Po przejściu z Chelsea do Lille szybko stał się jednym z liderów drużyny. Obecnie z dziesięcioma bramkami jest jej najlepszym strzelcem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy