Kamil Grosicki odchodzi z WBA i wskazuje potencjalne kierunki transferu [POTWIERDZONE]

Kamil Grosicki odchodzi z WBA i wskazuje potencjalne kierunki transferu [POTWIERDZONE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kamil Grosicki (Facebook)

Kamil Grosicki nie przedłuży wygasającego kontraktu z West Browmich Albion i planuje w niedalekiej przyszłości związać się z kolejnym zagranicznym klubem.

Reprezentant Polski nie opuścił latem szeregów beniaminka Premier League przez opóźnienie związane z niedostarczeniem stosownych dokumentów przez Nottingham Forest.

Z kolei zimą, pomimo cieszenia się całkiem sporym zainteresowaniem, podjął ostatecznie decyzję o pozostaniu w WBA aż do momentu wygaśnięcia obowiązującego kontraktu.

W ten sposób skazał się świadomie na przesiedzenie kolejnych pół roku na trybunach oraz w znaczącym stopniu ograniczył swoje szanse na wyjazd na EURO 2020.

Blisko 33-letni zawodnik znajduje się mimo wszystko w gronie piłkarzy monitorowanych przez selekcjonera Paulo Sousę i ciężko pracuje na treningach, aby zachować pewne nadzieje na znalezienie się w kadrze „Biało-Czerwonych” na ten turniej.

W międzyczasie Kamil Grosicki otrzymuje wiele zapytań ze strony potencjalnych nowych pracodawców i jak sam przyznaje, zamierza dalej kontynuować swoją przygodę z futbolem w jednym z zagranicznych zespołów.

- Dostaję telefony z państw arabskich, Ameryki i Turcji. Wydaje mi się, że z klubami z tych krajów będę w najbliższej przyszłości rozmawiał. Są najbardziej mną zainteresowani. Moja przygoda z WBA dobiega końca, a ja będę wolnym zawodnikiem - powiedział piłkarz w rozmowie wideo opublikowanej na Facebooku ze swoim sponsorem Solektro (firma z branży energii słonecznej).

Doświadczony skrzydłowy w razie fiaska negocjacji z ekipami z wymienionych kierunku nie zamierza sondować powrotu do jednego z polskich zespołów.

- Na razie będę koncentrował się na graniu za granicą. Kiedyś może do Polski wrócę. Chciałem w styczniu, ale nie udało się - dodał Grosicki.

Blisko 33-letni zawodnik wystąpił w 15 meczach (pięć w klubie i dziesięć w reprezentacji) od września 2020 roku i zdobył w nich cztery bramki (wszystkie w kadrze) oraz zanotował cztery asysty (dwie w klubie i dwie w reprezentacji).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy