Kamil Grosicki odchodzi z WBA i wskazuje potencjalne kierunki transferu [POTWIERDZONE]

Kamil Grosicki odchodzi z WBA i wskazuje potencjalne kierunki transferu [POTWIERDZONE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kamil Grosicki (Facebook)

Kamil Grosicki nie przedłuży wygasającego kontraktu z West Browmich Albion i planuje w niedalekiej przyszłości związać się z kolejnym zagranicznym klubem.

Reprezentant Polski nie opuścił latem szeregów beniaminka Premier League przez opóźnienie związane z niedostarczeniem stosownych dokumentów przez Nottingham Forest.

Z kolei zimą, pomimo cieszenia się całkiem sporym zainteresowaniem, podjął ostatecznie decyzję o pozostaniu w WBA aż do momentu wygaśnięcia obowiązującego kontraktu.

W ten sposób skazał się świadomie na przesiedzenie kolejnych pół roku na trybunach oraz w znaczącym stopniu ograniczył swoje szanse na wyjazd na EURO 2020.

Blisko 33-letni zawodnik znajduje się mimo wszystko w gronie piłkarzy monitorowanych przez selekcjonera Paulo Sousę i ciężko pracuje na treningach, aby zachować pewne nadzieje na znalezienie się w kadrze „Biało-Czerwonych” na ten turniej.

W międzyczasie Kamil Grosicki otrzymuje wiele zapytań ze strony potencjalnych nowych pracodawców i jak sam przyznaje, zamierza dalej kontynuować swoją przygodę z futbolem w jednym z zagranicznych zespołów.

- Dostaję telefony z państw arabskich, Ameryki i Turcji. Wydaje mi się, że z klubami z tych krajów będę w najbliższej przyszłości rozmawiał. Są najbardziej mną zainteresowani. Moja przygoda z WBA dobiega końca, a ja będę wolnym zawodnikiem - powiedział piłkarz w rozmowie wideo opublikowanej na Facebooku ze swoim sponsorem Solektro (firma z branży energii słonecznej).

Doświadczony skrzydłowy w razie fiaska negocjacji z ekipami z wymienionych kierunku nie zamierza sondować powrotu do jednego z polskich zespołów.

- Na razie będę koncentrował się na graniu za granicą. Kiedyś może do Polski wrócę. Chciałem w styczniu, ale nie udało się - dodał Grosicki.

Blisko 33-letni zawodnik wystąpił w 15 meczach (pięć w klubie i dziesięć w reprezentacji) od września 2020 roku i zdobył w nich cztery bramki (wszystkie w kadrze) oraz zanotował cztery asysty (dwie w klubie i dwie w reprezentacji).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy