Kamil Grosicki w nowym klubie na początku sierpnia?! Zależy mu na czasie

Kamil Grosicki w nowym klubie na początku sierpnia?! Zależy mu na czasie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Kamil Grosicki jest zdecydowany na kontynuowanie swojej kariery w zagranicznym zespole i zależy mu na nawiązaniu współpracy z nowym pracodawcą w początkowej fazie nadchodzącego miesiąca - uważa Mateusz Skwierawski z „WP SportoweFakty”.

Doświadczony skrzydłowy nie może być w żadnym stopniu zadowolony z ostatniego roku w swoim wykonaniu ze względu na spędzenie go w szeregach West Bromwich Albion, gdzie nie brano go kompletnie pod uwagę przy ustalaniu choćby kadry meczowej przez większą część minionego sezonu.

33-letni zawodnik miał kilka okazji, aby to zmienić, ale niestety latem nie udało mu się przenieść do Nottingham Forest z powodu niedopełnienia wszystkich formalności związanych z rejestracją transferu przed zamknięciem okna. Z kolei zimą, pomimo pojawienia się kilku propozycji, Grosicki nie przejawiał już takiej chęci do zasilenia szeregów innej drużyny.

W efekcie zapłacił za to brakiem powołania na niedawno zakończone Mistrzostwa Europy i jednocześnie od blisko miesiąca pozostaje na bezrobociu, ponieważ wciąż nie zdecydował się na podpisanie umowy z nowym klubem.

Mateusz Skwierawski z „WP SportoweFakty” przekonuje, że w niedalekim czasie powinno ulec to zmianie, bo byłemu graczowi między innymi Pogoni Szczecin, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Sionowi, Sivassporowi, Rennes czy Hull City zależy na zamknięciu kwestii swojej najbliższej przyszłości w początkowej fazie sierpnia, aby móc następnie wrócić do walki o odzyskanie miejsca w kadrze na nadchodzące pojedynki eliminacji Mistrzostwa Świata.

33-latek podtrzymuje jednocześnie wcześniej wygłoszone stanowisko o chęci dalszej gry w jednym z zagranicznych klubów i najwięcej zapytań w tej sprawie otrzymuje ze strony tureckich drużyn. Nie tak dawno spekulowano, że z tego kraju gotowość do sprowadzenia wielokrotnego reprezentanta Polski wyraża Göztepe. Obecnie w tym zespole znajduje się jednak trzech nominalnych lewoskrzydłowych z pozyskanym nie tak dawno Makaną Baku, który w minionych rozgrywkach występował na zasadzie wypożyczenia w Warcie Poznań. Z tego też względu trudno wyrokować, czy ekipa z Izmiru jest dalej zainteresowana Grosickim.

Doświadczony piłkarz trenował ostatnio indywidualnie w Birmingham, a obecnie przebywa w Szczecinie, gdzie osobiście nadzoruje rozwój swojej akademii piłkarskiej.

Więcej na temat: Kamil Grosicki Polska Turcja

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy