Kamil Jóźwiak obiektem rasistowskich ataków ze strony kibiców Derby County

Kamil Jóźwiak obiektem rasistowskich ataków ze strony kibiców Derby County fot. Lens Strong / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Derby County

Kamil Jóźwiak oraz jeden z graczy Peterborough po sobotnim spotkaniu zostali zaatakowani w sieci. Oświadczenie w tej sprawie wydał oficjalny fanklub Derby County oraz sam klub.

Sezon w Anglii ruszył pełną parą. W ten weekend rozpoczęły się zmagania w Premier League, ale na jej zapleczu rywalizacja trwa już od poprzedniego tygodnia. Derby County rozgrywek nie zaczęło jednak najlepiej. Pierwsza kolejka przyniosła remis 1:1 z Huddersfield. W drugiej z kolei podopieczni Wayne’a Rooneya zmierzyli się z Peterborough.

To spotkanie „Barany” nie będą najlepiej wspominały. Mimo że w 77. minucie udało się wyjść na prowadzenie, to piłkarze nie dowieźli go do końca. Ich przeciwnicy do remisu doprowadzili w doliczonym czasie, a gola na wagę trzech punktów zdobyli w 99. minucie.

Część kibiców nie mogła pogodzić się z takim rozwojem sytuacji. Dlatego w sieci postanowili znaleźć sobie kozła ofiarnego. Został nim Kamil Jóźwiak. Polak we wspomnianym meczu pojawił się na placu gry pod koniec regulaminowego czasu gry i zawinił przy pierwszym trafieniu piłkarzy Peterborough. Wychowanek Lecha Poznań zagapił się, co wykorzystał od razu gracz rywali, który minął go i wystawił koledze piłkę do pustej bramki.

W sieci pod adresem 23-latka padły rasistowskie i homofobiczne komentarze. Do tego jeden z zawodników drużyny przeciwnej otrzymał szereg podobnych wiadomości. W tej sprawie głos od razu zabrał oficjalny fanklub Derby County o nazwie „Punjabi Rams”.

„Rozczarowujący wynik, ale jeszcze bardziej rozczarowujący jest fakt, że część naszych kibiców rzucała homofobiczne oszczerstwa w kierunku piłkarza Peterborough i rasistowskie komentarze pod adresem Jóźwiaka. Zgłosiliśmy te incydenty i zachęcamy innych, aby zrobili to samo, jeśli takie usłyszą lub zobaczą” - napisano w oświadczeniu.

W tej sprawie zainterweniował również sam klub Jóźwiaka.

„Dziękujemy „Punjabi Rams” za słuszne zgłoszenie incydentów i w żaden sposób nie akceptujemy takich zachowań fanów. Będziemy współpracować z odpowiednimi organami, aby ustalić, kim były te osoby” - oświadczono.

Warto zaznaczyć, że 23-latek od jakiegoś czasu jest łączony z odejściem z Derby County. Jego sprowadzeniem interesuje się Galatasaray, co również podsyciło złość kibiców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy