Kanał Sportowy z komunikatem w sprawie zatrzymanego przez CBA Macieja Sawickiego. Jest też reakcja Zbigniewa Bońka

Kanał Sportowy z komunikatem w sprawie zatrzymanego przez CBA Macieja Sawickiego. Jest też reakcja Zbigniewa Bońka fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kanał Sportowy I Zbigniew Boniek [Twitter]

Były sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki został zatrzymany przez CBA. Kanał Sportowy, którego jest obecnie prezesem, skomentował tę sprawę.

O zatrzymaniu Macieja Sawickiego, który pełnił funkcję sekretarza generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej w latach 2012-2021, a także członka zarządu federacji i jednocześnie wiceprezesa Cracovii Jakuba T. poinformował na łamach SportoweFakty.wp.pl Szymon Jadczak. Sprawa nie jest nowa i stanowi kontynuację śledztwa dotyczącego uchybień w związku.

Chodzi o nieprawidłowości przy podpisywaniu umów sponsorskich przez podmiot piłkarski. Nieuzasadnioną prowizję działacze mogli otrzymać w 2014 roku przy zawieraniu kontraktu z producentem wody mineralnej.

Obaj zatrzymani mają usłyszeć zarzuty we wtorek. Jeszcze przed tym mało przyjemną sytuację skomentował Kanał Sportowy, którego prezesem Sawicki został po tym, jak pożegnał się z PZPN-em.

„Maciej Sawicki jest obecnie przesłuchiwany. Szanujemy pracę polskich służb, ale też jesteśmy przekonani o uczciwości Maćka i czekamy na rozstrzygnięcie sprawy. Temat nie dotyczy Kanału Sportowego i nie będziemy udzielać dalszych komentarzy” - napisano w komunikacie.

Sprawę za pośrednictwem Twittera skomentował również Zbigniew Boniek, który swego czasu powołał Sawickiego na stanowisko sekretarza generalnego związku.

„Maciek? Uczciwy, porządny, kompetentny, profesjonalny, szczery, ambitny. Dla mnie to pomyłka” - napisał były prezes federacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy